Слухати

Українських полярників  привітали з Мідвінтером / Новини на Громадському радіо

Українських полярників привітали з Мідвінтером

21 червня 2017 - 14:02
На станції «Академік Вернадський» свято відмічають купанням у крижаній воді

Українські полярники зі станції «Академік Вернадський» та дослідники Антарктиди з усього світу 21 червня  святкують«Середину зими» – Мідвінтер, це свято відзначають вже понад 100 років, передає Урядовий портал.

Однією з найголовніших традицій цього дня є й обмін привітаннями. Полярники з різних країн вітають одне одного з «Серединою зими», бажають успішних досліджень та легкого шляху додому. Останніми роками українські зимівники обов’язково надсилають на «велику землю» групове вітальне фото з державними символами, написами, тематичними малюнками.

Зі святом членів 22-ї антарктичної експедиції привітала й Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Вона подякувала учасникам українських експедицій за нелегку роботу та відзначила, що держава високо цінує їхній внесок у розвиток української науки та міжнародної наукової співпраці.

«Перебувати в експедиції – непросте завдання, і для нас дуже важливо те, що ви робите для спільної справи попри надскладні умови. Нехай усі ваші дослідження будуть успішними, а нові відкриття прославляють українську науку та приносять користь людству», – зазначила Лілія Гриневич.

На станції «Академік Вернадський» обов’язковим елементом святкування купанням у крижаній воді, після якого кожен новачок отримує відповідне посвідчення і право називатися справжнім полярником. Крім того, до свята проводять спортивні змагання – шахи, дартс, більярд, футбол, біатлон, перетягування канатів та ін. Починатися вони можуть заздалегідь, але фінал зазвичай припадає на Мідвінтер. Зимівники також роблять тематичні фігури зі снігу, готують музичні номери або міні-спектаклі.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+