Слухати

У Польщі декомунізують понад 500 пам’ятників, що прославляють комунізм

22 червня 2017 - 16:12
Відповідні правки підтримала нижня палата Сейму
У Польщі декомунізують понад 500 пам’ятників, що прославляють комунізм / Новини на Громадському радіо

Нижня палата сейму Польщі підтримала внесення поправок до закону про заборону пропаганди «комунізму або іншого тоталітарного ладу». Про це повідомляє польський портал Onet.pl. Згідно із змінами, передбачається знесення пам’ятників, які прославляють комунізм, у тому числі меморіалів на честь Червоної армії.

Пам’ятники демонтуватимуть після консультацій з Інститутом національної пам’яті. Уточнюється, що зносу не підлягають монументи, що розташовуються на кладовищах або територіях інших поховань, також пам’ятники з реєстру пам’яток архітектури, які демонструються в наукових цілях або в якості твору мистецтва.

Не зноситимуть і ті об’єкти, що знаходяться на загальному огляді.

Пам’ятники пропонується демонтувати протягом року після того, як поправки набудуть чинності. За підрахунками експертів, у Польщі знаходиться як мінімум 469 таких об’єктів, близько 250 з них присвячені Червоної армії.

Як раніше повідомило «Громадське радіо», у Києві мають демонтувати ще 10 радянських пам’ятників.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+