Слухати

 Бійці роти Торнадо оголосили голодування у Лук’янівскому СІЗО Києва / Новини на Громадському радіо

Бійці роти Торнадо оголосили голодування у Лук’янівскому СІЗО Києва

23 червня 2017 - 10:02
В’язні у такий спосіб «виступили проти правового свавілля в державі і порушення прав людини»

В’язні з роти Торнадо — Максим Глєбов, Руслан Онищенко, Микола Цукур та інші, які знаходяться в Лук’янівскому СІЗО Києва, оголосили масове голодування на знак протесту проти правового свавілля в державі і порушення прав людини діючою владою України.

Про це повідомив Громадському радіо  громадський активист Олександр Ружанський.

«Вимоги тих, хто голодує — зустріч з уповноваженим з прав людини у Верховній Раді та формування комітету громадськості з числа правозахисників, які будуть займатися проблемами прав людини. Основне завдання цього голодування, як на мене, це привернути увагу на жахливе становище з правами людини, на «суддівське, прокурорське, ментівське, правове свавілля», — сказав він.

Ружанський також сказав, що до голодування можуть приєднатися в’язні з інших СІЗО України.

Вчора в ефірі Громадського радіо народний депутат Олена Шкрум відповіла на питання, чому коаліція хоче відкрито голосувати за Уповноваженого з прав людини

Нагадаємо, раніше рота спеціального призначення «Торнадо» входила в структуру МВС. У червні 2015 року  8 бійців «Торнадо» були затримані, в тому числі, командир Руслан Онищенко, за звинуваченням в незаконному позбавленні волі і викраденні місцевих жителів, їх тортурах, та інших тяжких злочинах. 18 липня 2015 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підписав наказ про розформування роти «Торнадо». В даний час підрозділ ліквідовано, командира підрозділу та його підлеглих засудили до різних термінів ув’язнення.

Раніш через інцидент в Лук’янівському СІЗО відкрито кримінальне провадження — один з ув’язнених отримав тілесні ушкодження.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+