Слухати

Рада Європи взяла на контроль справу зникнення донецького журналіста Асєєва (Васіна)

23 червня 2017 - 12:51
На «Платформі для захисту журналістики і безпеки журналістів» цьому інциденту присвоєно найвищий рівень занепокоєння – перший рівень
Рада Європи взяла на контроль справу зникнення донецького журналіста Асєєва (Васіна) / Новини на Громадському радіо

Повідомлення про зникнення донецького журналіста Станіслава Асєєва з’явилося на сайті Ради Європи «Платформа для захисту журналістики і безпеки журналістів». Цьому інциденту присвоєно найвищий рівень занепокоєння – перший рівень. Інформацію передано до Платформи від Міжнародної та Європейської федерацій за поданням Національної спілки журналістів України.

Про це повідомляє у п’ятницю прес-служба Національної спілки журналістів.

Як ідеться в повідомленні, журналіст 3 червня 2017 року пропав без вісти на Донбасі. «Відтоді не відповідав на телефонні дзвінки, його квартиру в Донецьку було пограбовано, професійний ноутбук зник. Друзі та друзі повідомили в ЗМІ. Вони бояться, що журналіст був затриманий представниками так званого «Міністерства державної безпеки» самопроголошеної «Донецької Народної Республіки», – ідеться в повідомленні на ресурсі.

Асєєв працює з прізвищем Станіслава Васіна з 2014 року, співпрацював із Радіо Свобода, виданнями «Дзеркало тижня», «Українська правда» та «Український тиждень».

На платформі Ради Європи зазначено, що в рамках міжнародної конференції ОБСЄ «Свобода ЗМІ в умовах нестабільності», яка відбулася днями у Відні, представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії оприлюднили заяву, в якій просять з’ясувати долю Станіслава Асєєва та закликали до його негайного звільнення.

«Закликаємо міжнародне співтовариство докласти максимум зусиль для з’ясування долі нашого колеги Станіслава Асєєва і його звільнення», – наголошується у підписаному НСЖУ і СЖР документі.

Як повідомляло Громадське радіо, союзи журналістів України та Росії зробили звернення по зниклому блогеру.

Востаннє зниклий безвісти журналіст Васін виходив на зв’язок 2 червня.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+