Слухати

Українській школяр виборов перемогу на Олімпіаді з наукових винаходів у США

24 червня 2017 - 09:04 199
Микола Іванченко розробив адсорбент, здатний очищати воду від нафти

Вихованець Малої академії наук (МАН) Микола Іванченко отримав золоту медаль на міжнародній олімпіаді GENIUS в місті Освего, Нью-Йорк, США, за винахід адсорбенту, здатного очищати воду від нафти. Про це повідомляє міністерство освіти України.

Винайдений гідрофобний адсорбент збирає нафту в грудочки, які  вже легко  прибираються з  поверхні водойми будь-яким механічним способом, адсорбент може увібрати в себе в сім разів більше нафти, ніж важить сам.

man-23.06.2017.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a13 034.jpg

Вихованець Малої академії наук України Микола Іванченко // Фото: mon.gov.ua/
Вихованець Малої академії наук України Микола Іванченко
Фото: mon.gov.ua/

Раніше учні МАН вже отримували перемогу на олімпіаді GENIUS. Так, У 2015 році школяр Самуїл Кругляк здобув «бронзу» із проектом «Отримання електроенергії з атмосфери».

Олімпіада GENIUS — це один з найбільших наукових конкурсів, в якому, крім США, беруть участь школярі з усього світу, зокрема, з таких країн як Корея, Індонезія, Киргизстан, Мозамбік, Іспанія, Польща, Тайвань.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+