Слухати

В Євпаторії українську мову вивчають близько 200 осіб — окупаційна влада Крима

25 червня 2017 - 18:07
Українська мова як предмет вивчалася в трьох класах, найбільша кількість учнів вивчала її на факультивах
В Євпаторії українську мову вивчають близько 200 осіб — окупаційна влада Крима / Новини на Громадському радіо

У підконтрольній Кремлю адміністрації Євпаторії повідомили, що в місті українську мову вивчають близько 200 чоловік. Про це йдеться у відповіді фактичної влади Євпаторії на запит голови Українського культурного центру Сімферополя Леоніда Кузьміна. Копію документа активіст опублікував на Facebook.

«У 2016-2017 навчальному році українська мова як предмет вивчалася в трьох класах (39 осіб), кількість учнів, які вивчали українську мову (факультатив і позаурочна діяльність) — 154 людини», — йдеться в тексті документа.


За даними опублікованого в квітні моніторингу Кримської правозахисної групи, в включеному Криму з 2013 року в 36 разів зменшилася чисельність учнів, які здобувають освіту українською мовою, а кількість класів з українською мовою навчання за три роки скоротилося в 31 разів. Зараз на українську мову в Криму навчається близько однієї десятої відсотка від усієї кількості учнів, пишуть «Крим- реалії». На весь півострів після анексії залишилася тільки одна україномовна школа — № 20 в Феодосії.  Ще в 12 школах з російською мовою навчання працюють 19 україномовних класів. У них навчаються 139 школярів, повідомила в березні підконтрольний Кремлю міністр освіти, науки і молоді Криму Наталя Гончарова.

На момент анексії 14 кримських шкіл викладали кримськотатарською мовою, ще 7 — на українському. Зараз вивчати мову можна лише за спеціальною заявою батьків на ім’я директора навчального закладу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+