Слухати

В Євпаторії українську мову вивчають близько 200 осіб — окупаційна влада Крима

25 червня 2017 - 18:07 57
Українська мова як предмет вивчалася в трьох класах, найбільша кількість учнів вивчала її на факультивах

У підконтрольній Кремлю адміністрації Євпаторії повідомили, що в місті українську мову вивчають близько 200 чоловік. Про це йдеться у відповіді фактичної влади Євпаторії на запит голови Українського культурного центру Сімферополя Леоніда Кузьміна. Копію документа активіст опублікував на Facebook.

«У 2016-2017 навчальному році українська мова як предмет вивчалася в трьох класах (39 осіб), кількість учнів, які вивчали українську мову (факультатив і позаурочна діяльність) — 154 людини», — йдеться в тексті документа.


За даними опублікованого в квітні моніторингу Кримської правозахисної групи, в включеному Криму з 2013 року в 36 разів зменшилася чисельність учнів, які здобувають освіту українською мовою, а кількість класів з українською мовою навчання за три роки скоротилося в 31 разів. Зараз на українську мову в Криму навчається близько однієї десятої відсотка від усієї кількості учнів, пишуть «Крим- реалії». На весь півострів після анексії залишилася тільки одна україномовна школа — № 20 в Феодосії.  Ще в 12 школах з російською мовою навчання працюють 19 україномовних класів. У них навчаються 139 школярів, повідомила в березні підконтрольний Кремлю міністр освіти, науки і молоді Криму Наталя Гончарова.

На момент анексії 14 кримських шкіл викладали кримськотатарською мовою, ще 7 — на українському. Зараз вивчати мову можна лише за спеціальною заявою батьків на ім’я директора навчального закладу.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+