Слухати

20 років тому вийшла перша книжка про Гаррі Поттера. Як і коли роман з’явився в Україні?   / Новини на Громадському радіо

20 років тому вийшла перша книжка про Гаррі Поттера. Як і коли роман з’явився в Україні?

26 червня 2017 - 13:46
Перша книжка про Гаррі Поттера вийшла у 1997 році, а у 2002 році її переклад з’явився в Україні

Як повідомив видавець Іван Малкович, коли в Україні видавали першу частину, то в Росії вже були три книжки про Гаррі Поттера. Проте український переклад п’ятої та сьомої книжок вийшов найпершим у світі.

«Коли я прочитав першу книжку про Гаррі Поттера, сумнівів не лишилося. Це одна з найкращих дитячих книжок в історії. Перша книжка взагалі пречудова. Ти розумієш, що вона про любов. Про любов мами, яка навіть померши захищає своє дитя. Там багато справжніх, високих моментів. Також там багато гумору. Зрозуміло, що я вирішив, що це треба негайно видавати», — сказав Іван Малкович.

За його словами, ця книжка унікальна хоча б тим, що вона породила великий приплив дітей до читання. «Ті діти, які читали Гаррі Поттера, тепер посідають чинне місце в книжковій індустрії», — зазначив видавець.

Нагадаємо, перша книжка про Гаррі Поттера — «Гаррі Поттер і філософський камінь» — була опублікована 30 червня 1997 року видавництвом «Блумсбері Паблішинґ» у Лондоні.

У 1999 році на основі роману зняли однойменний художній фільм.

Українською мовою роман було перекладено Віктором Морозовим і опубліковано видавництвом «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» 13 квітня 2002 року.

hpandphstone_ukr.jpg

«Гаррі Поттер і філософський камінь» //
«Гаррі Поттер і філософський камінь»

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+