Слухати

Аграмунта можуть переконати подати у відставку до рішення ПАРЄ

27 червня 2017 - 23:16
Президента ПАРЄ Педро Аграмунта можуть переконати подати у відставку до сесії Парламентської асамблеї Ради Європи у жовтні
Аграмунта можуть переконати подати у відставку до рішення ПАРЄ / Новини на Громадському радіо

Таку думку висловив в ефірі Громадського радіо головний редактор Європейської правди Сергій Сидоренко.

За його словами, зараз складно говорити, який буде розклад сил на момент голосування в жовтні у ПАРЄ щодо відставки президента ПАРЄ Педро Аграмунта.

«Історія показує, що на кожній сесії асамблеї протягом кількох днів настрої депутатів дуже сильно змінюються. Наскільки я пам’ятаю, на всіх трьох сесіях цього року, ми мали ситуацію, що на початку депутати були не надто проти того, щоб Аграмунт лишився. Але щоразу подія розгорталася таким чином, і Аграмут діяв таким чином, що депутати радикалізувалися, і на момент голосування була дуже чітка більшість проти нього. Так сталося і цього року в червні», — зазначив Сидоренко.

Він також висловив сподівання, що на початок наступної сесії, в жовтні, буде переконлива більшість за те, щоб відправити Аграмунта у відставку.

«Найбільшим питанням залишається те, чи не подасть у відставку він сам до наступної сесії у ПАРЄ. До того часу його можуть переконати це зробити», — зазначив Сидоренко.

Також, за його словами, для України цей варіант був би гіршим.

«Так, ми позбуваємося скандального політика, але з іншого боку, це означає, що на нього не будуть накладені додаткові санкції, які будуть у разі відправки його силою Асамблеї» — зазначив він.

Як відомо, в березні 2017 року президент ПАРЄ Педро Аграмунт відвідав Сирію разом з делегацією російських депутатів. Після цього в ПАРЄ почали вимагати його відставки. Сам Аграмунт заявив, що його поїздка до Сирії була «помилкою» і вибачився. 

Згодом Європейська народна партія (ЕРР) в Парламентській асамблеї ради Європи проголосувала за недовіру президенту Педро Аграмунту.

Окрім того, на адресу президента організації Педро Аграмунта лунали звинувачення щодо причетності до корупції в ПАРЄ. В квітні було оголошено про політичну домовленість про його відставку, однак Аграмунт і досі лишається на посаді президента ПАРЄ.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+