Слухати

Google  «шанобливо» не погоджується із антимонопольним штрафом Єврокомісії / Новини на Громадському радіо

Google «шанобливо» не погоджується із антимонопольним штрафом Єврокомісії

27 червня 2017 - 15:14
Сьогодні Європейська комісія оштрафувала інтернет-гіганта Google на 2,42 млрд євро за зловживання домінуючим положенням

У відповідь компанія Google заявила, що оскаржуватиме рішення.

«Ми шанобливо не згодні із оголошеним рішенням Єврокомісії. Ми розглянемо його детально, оскільки подаємо апеляцію, також ми сподіваємось продовжити нашу роботу», — сказав у заяві Кент Уокер, старший віце-президент компанії Google та генеральний адвокат, передає AFP News.

Раніше Єврокомісія зробила заяву, що Google порушив антимонопольне законодавство ЄС і за це повинен сплатити штраф у 2,42 млрд євро.

«Google здійснив зловживання своїм домінуючим становищем на ринку пошукових систем, надавши нелегальну перевагу іншому продукту Google — сервісу Google Shopping (створений для пошуку товарів в онлайн-магазинах та порівняння цін між різними пропозиціями  — ред.)», — йдеться у повідомленні.

Європейська комісія вимагає, щоб компанія протягом 90 днів припинила такі дії. У іншому разі — сплатити штрафні санкції в розмірі до 5% від середньодобового обороту холдингу Alphabet Inc, куди входить Google.

«Стратегія Google щодо сервісу з порівняння покупок полягала не лише в тому, щоб залучати клієнтів, зробивши свій продукт кращим, ніж у своїх конкурентів. Компанія Google зловживала своїм домінуванням на ринку пошукових систем, просуваючи власний сервіс Google Shopping в результатах пошуку, занижуючи конкурентів», — заявила єврокомісар Маргрет Вестагер.

Водночас Google наполягає на тому, що він «показує рекламу для покупок, з’єднуючи наших користувачів із тисячами рекламодавців, великими та малими, у спосіб, який є корисним для обох сторін».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+