Слухати

Кібератака може бути приурочена до Дня Конституції — Геращенко

27 червня 2017 - 17:06
На думку народного депутата, радника глави МВС Антона Геращенка, сьогодні на Україну здійснили масову кібератаку

«Метою цієї тренувальної кібератаки, швидше за все приуроченої до Дня Конституції України, є офіси банків, редакції засобів масової інформації, об’єкти зв’язку, транспорту, телекомунікації, енергетики», — зазначив Геращенко.

За його словами, лист із вірусом приходи в основному поштою. Сама ж атака, на думку Геращенка, готувалася щонайменше місяць.

«Листи, які приходили адресатам резидентам України були російською та українською мовою. Організатори атаки добре обізнані зі специфікою розсилок службових листів в українському комерційному і державному секторі і маскували розсилки листів містять вірус під виглядом ділової переписки, яку з цікавості відкривати не досвідчені користувачі», — зазначив Антон Геращеко.

Він також додає, що у програмному коді вірусу була закладена дата запуску 27 червня об 11 00.

За словами радника глави МВС, кібератака була замаскована під спробу вимагання грошей у власників комп’ютерів і має за мету дестабілізувати ситуацію в економіці і суспільній свідомості України. 

Також зазначає, що за кілька днів робота комп’ютерних мереж буде повністю відновлена. Окрім того, по кожному відомому факту зараження комп’ютерним вірусом буде розпочато кримінальне провадження.

Читайте також: Вірус «Петя» атакував більше 80 компаній в Україні та Росії — Group-IB

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+