Слухати

Маломуж: Заява Турчинова щодо посилення контррозвідувального режиму — «пусті» слова

27 червня 2017 - 22:10
Про це повідомив в ефірі Громадського радіо колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж
Маломуж: Заява Турчинова щодо посилення контррозвідувального режиму — «пусті» слова / Новини на Громадському радіо

Сьогодні, 27 червня, секретар РНБО Олександр Турчинов сказав, що  вбивство співробітника ГУР  Максима Шаповала у Києві організоване за участю спецслужб РФ.  Водночас заявив про те, що  потрібно посилити контртерористичний та контррозвідувальний режими у Києві та в інших регіонах України.

 На думку  колишнього голови Служби зовнішньої розвідки України Миколи Маломужа, це «пусті слова» Турчинова.

«Я здивований, що це дійсно так прозвучало. Тому що з першого дня АТО ми, і всі представники СБУ, і трьох розвідок, і прикордонники, чітко рекомендували цей режим посилити. Не в плані посилення режиму щодо громадян України, а щодо ефективного виявлення і проведення закордоном спецоперацій щодо конкретних посадових осіб, наших розвідників, наших військових, і на території нашої держави з допомогою СБУ», — сказав він.

За словами Маломужа, це «їхні прямі функції, вони повинні виконувати їх з моменту виникнення загроз у Криму і відповідно подій на Сході».

Як відомо, 27 червня, на перехресті вулиць Солом’янська та Олексіївська в Києві вибухнув автомобіль. В результаті інциденту загинула одна особа. Згодом у Міноборони України заявили, що в результаті вибуху загинув співробітник ГУР, полковник Максим Шаповал.

За словами Миколи Маломужа, вбивство Шаповала є аналогією до того, що відбулося у Маріуполі із заступником керівника контррозвідки.

 «Це чергова і визначально негативна подія, яка відбулась сьогодні  у нашому житті. Це дійсно вбивство відомого розвідника. Я його знав по низці операцій. Він виконував важливі функції і на сході України, і в підготовці наших розвідників спеціального призначення і резерву. Це велика втрата», — зазначив Маломуж.

Також, за його словами, це вказує на те, що проводиться операція проти особливо активних українських спеціалістів фахового рівня.

«Вони їх беруть в розробку і дуже системно вивчають», — пояснює Микола Маломуж.

На думку Миколи Маломужа, основна версія вбивства Шаповала пов’язана із роботою російських спецслужб, але не варто зациклюватись тільки на ній.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+