Слухати

Ситуація із відставкою Аграмунта 50 на 50 — Кулеба

27 червня 2017 - 10:28
Голова Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт і досі залишається на посаді президента ПАРЄ, незважаючи на висловлення недовіри з боку групи Європейської народної партії
Ситуація із відставкою Аграмунта 50 на 50 — Кулеба / Новини на Громадському радіо

Раніше він вже неодноразово обіцяв залишити посаду через політичний тиск на нього за візит до Сирії разом із російськими депутатами, але слова свого не дотримав. Українські делегати сподіваються, що Аграмунта таки буде відправлено у відставку цього тижня. Про це в програмі Ранкова Хвиля в ефірі Громадського радіо заявив постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба.

«Зараз Педро Аграмунт намагається усіма правдами і неправдами зірвати голосування щодо своєї відставки, тому що добровільно подавати у відставку він явно не буде попри всі свої обіцянки і тому залишається один шлях — це зміна норм регламенту ПАРЄ, запровадження так званої процедури імпічменту і застосування до президента», — сказав Кулеба.

За його словами, сьогодні і завтра в асамблеї відбуватимуться кулуарні переговори з цього питання, а Аграмунт намагатиметься зробити все, щоб питання не набрало достатньої кількості голосів:

«Я впевнений, що саме Російська Федерація не відпускає Аграмунта у відставку і змушує його триматися на цій посаді, для того, щоб в Асамблеї поглиблювалася криза. Відповідно, підтримують Педро Аграмунта ті члени ПАРЄ, які симпатизують РФ, орієнтуються на неї, а також представники тих політичних сил, яких Асамблея найбільше критикує. Зараз ситуація 50/50, тому що в ПАРЄ є теж свої процедури, яких потрібно дотримуватися і саме гра ведеться до того, чи вдасться провести рішення про імпічмент та застосувати його

Нагадаємо, на адресу президента організації Педро Аграмунта лунають звинувачення щодо причетності до корупції в ПАРЄ. В квітні було оголошено про політичну домовленість про його відставку, однак Аграмунт і досі лишається на посаді президента ПАРЄ.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+