Слухати

За кібератакою беззаперечно стоїть Росія — Саваневський

27 червня 2017 - 20:47
Про це заявив в ефірі Громадського радіо консультант з цифрових комунікацій Максим Саваневський
За кібератакою беззаперечно стоїть Росія — Саваневський / Новини на Громадському радіо

За його словами, якби кібератака стояла за звичайними хакерами, то розвивалась би незалежно від країни через найбільш вразливі точки.

«Тут ситуація така, що атака відбувалася конкретно по одній країні. Таку атаку можна зробити виключно за підтримки дуже потужної групи хакерів. Я думаю, що за цим беззаперечно стоїть Росія», — зазначив Саваневський.

Також, на його думку, державні органи слабо відреагували у плані роз’яснювальної роботи.0

«Мені здається був дуже великий прокол збоку державних органів. Уже станом на 12 годину дня було чітко зрозуміло, що це дуже потужна атака. І в цій ситуації треба було вести роз’яснювальну роботу і не допустити паніки. Деякі ЗМІ долучились до того, щоб поширювати панічні настрої серед населення. І тут державна машина не змогла відпрацювати.  Вони мали пояснювати, що контролюють ситуацію і як вона взагалі розвивається», — пояснює Макси Саваневський. 

Нагадаємо, 27 червня вірус «Петя» атакував понад 80 компаній в Україні і Росії. Такі дані навела міжнародна компанія Group-IB, що спеціалізується на запобігання та розслідуванні злочинів з використанням високих технологій. У Group-IB підкреслюють, що для припинення поширення вірусу потрібно негайно закрити TCP-порти 1024-1035135 і 445. Кіберполіція повідомляє про 200 звернень щодо ураження комп’ютерних систем станом на 18:30  27 червня.

Читайте також: кіберполіції радить, як вберегтися від вірусу

Через кібератаки система радіаційного моніторингу на ЧАЕС проводиться в ручному режимі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+