Слухати

Ліквідація «представництва «ДНР» в Чехії може стати прецедентом для країн ЄС, — посол

28 червня 2017 - 17:32
Суд в Чехії анулював реєстрацію так званого «представництва «ДНР». Позов до суду з вимогою закрити так зване представництво подало міністерство закордонних справ Чехії
Ліквідація «представництва «ДНР» в Чехії може стати прецедентом для країн ЄС, — посол / Новини на Громадському радіо

Деталі Громадському радіо розповів посол України в Чехії Євген Перебийніс. При цьому він уточнив, що структуру зареєстрували як громадську організацію.

«Рішення суду базувалося на поданні Міністерства закордонних справ Чеської Республіки і особисто міністра закордонних справ Любомира Заоралека. Він доклав зусиль для того, щоб МЗС сформулювало свою правову позицію щодо діяльності цього так званого «представницького центру ДНР» в Остраві і суд розпочав процедуру скасування цього товариства ще на початку квітня», — зазначив Перебийніс.

Разом з тим, за його словами, лише зараз було прийнято остаточне рішення про ліквідацію цього товариства.

«Тобто йдеться про ліквідацію самого рішення суду про заснування цього товариства, яке було засноване у вересня минулого року і, власне, про ліквідацію цього центру і його діяльність була визнана незаконною. Тому це рішення для нас є надзвичайно важливим, оскільки, ми знаємо, в деяких інших країнах почали з’являтися подібні «представництва», тому, думаю, рішення Чеського суду буде певною мірою прецедентом для того, щоб ті фейкові структури більше не з’являлися в європейських країнах», — підкреслив посол України в Чехії.

Позиція МЗС полягала в тому, що так зване «представництво» та її керівник Неля Ліскова, яка називає себе консулом «ДНР» позиціонує себе як представництво структури, яка ніде не визнана, в тому числі і Чеською Республікою, тому не може йтися про створення в Чехії якихось представницьких структур «ДНР».   

«Позиція МЗС полягала в тому, що вони намагаються підмінити поняття і видавати себе за інші структури, на які вони не мають права претендувати. Суд визнав, що аргументація МЗС є логічною, тому і прийняв таке рішення»

«Наскільки нам відомо Міністерство закордонних справ Чехії готує законодавчу пропозицію для парламенту, щоб внести зміни у відповідні закони Чехії, які б на етапі реєстрації не дозволяли реєструвати такі фейкові установи, які суперечать міжнародному праву і міжнародним зобов’язанням», — сказав Євген Перебийніс.

Він пояснив, що так зване «представництво ДНР» було зареєстроване, як громадська організація,  а законодавство дозволяє реєстрацію таких товариств практично з будь-якими назвами. Втім, МЗС в суді вдалось довести, що у цьому конкретному випадку йдеться не просто про громадську організацію, а організацію, яка видає себе за дипломатичну установу, на що не має права. 

Євген Перебийніс зазначив, що так зване «представництво» керувалося та фінансувалося російською стороною і було «знаряддям російської пропаганди».

Читайте також: В Чехії суд вимагає змінити назву «консульства «ДНР»

Нагадаємо, 28 червня стало відомо, що в Чехії суд остаточно ліквідував «представництво ДНР». Міністерство закордонних справ України у вересні 2016 року направило до Чехії ноту протесту у зв’язку з підтвердженням інформації про реєстрацію в чеському місті Острава так званого «представницького центру» самопроголошеної «Донецької народної республіки».

Зазначимо, що на підконтрольних бойовикам інтернет-ресурсах поки що інформації про ліквідацію так званого «представництва» поки що немає.

До цього часу бойовики заявляли про відкриття «представництв» в Чехії, Фінляндії, Італії та Греції.

Валентина Троян, Григорій Пирлик, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+