Слухати

Росіянка-доброволець Ольга Сімонова отримала українське громадянство (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Росіянка-доброволець Ольга Сімонова отримала українське громадянство (ВІДЕО)

29 червня 2017 - 20:07
Про це сьогодні, 29 червня, заявив співзасновник та керівник ПДМШ ім. Миколи Пирогова Геннадій Друзенко

Згідно з указом президента України від 17 березня 2017 року №67/2017, Ольга Сімонова набула громадянства України на підставі пункту 3 частини 2 статті 9 Закону України про громадянство.

«Тиждень тому ми дізналися, що наша тривала боротьба за громадянство для нашої посестри Ольги Сімонової завершилася. Свого часу Ольга Сімонова була медиком-волонтером ПДМШ. Вже майже рік вона є військовослужбовцем України. З квітня минулого року ми боролися за те, щоб їй надали громадянство України за особливі заслуги перед Україною», — повідомив співзасновник та керівник ПДМШ ім. Миколи Пирогова Геннадій Друзенко 

За словами Друзенка, Ольга Сімонова отримала довідку про те, що вона стала громадянкою України, буквально вчора.

Читайте також: Про українське громадянство просить росіянка Ольга Сімонова. Хто вона?

«На жаль, про те, що 17 березня президент видав відповідний указ, ми з Ольгою дізналися лише через 3 місяці. Дізналися тільки завдяки депутатському запиту Сергія Власенка, який на моє прохання звернувся до АП. Глава АП повідомив, що указ давно виданий. І це при тому, що Ольга в цей час вже писала рапорт у 24 бригаді, де вона служить, з проханням відпустити її до Києва, щоб продовжити щорічний тимчасовий дозвіл на проживання в Україні», — зазначив керівник ПДМШ ім. Миколи Пирогова. 

Нагадаємо, Ольга Сімонова - родом з Челябінська. «Через друзів-альпіністів до неї дійшла інформація про події в Україні. Її запросили приїхати сюди люди, з якими вона підкорювала вершини. Вона приїхала, побачила, на чиєму боці правда, і стала захищати правду». — розповів Громадському радіо Геннадій Друзенко. 

Врешті Ольга Сімонова переїхала в Україну. Тут вона зрозуміла, що, згідно з чинним законодавством, іноземці, і громадяни РФ зокрема, можуть залишатися на території України без візи тільки протягом 90 днів. Їй вдалося отримати дозвіл на тимчасове проживання, який їй кілька разів подовжували. «З 2016 року ми почали активну кампанію за надання їй громадянства України», — нагадав Друзенко. 

У вересні 2016 року Ольга Сімонова отримала український статус учасника бойових дій.

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+