Слухати

Українець на інвалідному візку встановив світовий рекорд з триатлону

29 червня 2017 - 08:46 121
За неповних 36 годин Олег Іваненко здолав 228 кілометрів

Українець Олег Іваненко встановив Guinness World Records з триатлону. Спершу він проплив чотири кілометри Дніпром, потім пересів на хендбайк (велосипед із ручним кермуванням). На ньому він проїхав 182 кілометри, пише «Українська правда. Життя».

«Олега супроводжувала поліцейська машина і два мікроавтобуси з групою підтримки, - цитують тренера Андрія Тананая «Факти». - Було жарко, тому ми періодично поливали Олега водою. Одягнули йому на голову бандану. […] Вночі було особливо важко — давалась взнаки втома, хотілось спати, але Олег вперто крутив ручку.

За правилами Книги рекордів України, можна було робити маленькі перерви. За ніч Олег тричі зупинявся на 15 хвилин. В той час масажист робив йому масаж, лікар контролював стан, ми давали спеціальне спортивне харчування, вуглеводні батончики, бульйон, курку, суп».

На третьому етапі, замість бігу, як у класичному триатлоні, Олег рухався у візку по НСК «Олімпійський» ще 42 кілометри. Це 102 кола.

Останні два кола разом з ним долала група підтримки.

ivaennko.jpg

Олег Іваененко // Анатолія Гармаша
Олег Іваененко
Анатолія Гармаша

За словами представника Книги рекордів України Ігоря Підчібія, досі у нас ніхто не долав дистанцію Ironman з такою важкою інвалідністю. Тому досягнення Олега не лише національне, але й світове. 

Після невдалого стрибка у воду у чоловіка практично не функціонують ноги, спина, прес, трицепси й пальці рук.

Олег Іваненко є чемпіоном України з паралімпійського плавання, а у 2007 році уже встановлював рекорд України, пропливши 50 метрів батерфляєм на єдиному вдиху. 

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+