Слухати

Як рухались тектонічні плити упродовж півмільярда років(ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Як рухались тектонічні плити упродовж півмільярда років(ВІДЕО)

29 червня 2017 - 15:04
Австралійські і канадські геологи вивчили динаміку руху тектонічних плит Землі — і створили карти руху тектонічних плит упродовж півмільярда років

Вчені досліджували породи, що сформувалися в зонах колізії континентів — зіткнення і взаємодії двох плит. Це допомогло зрозуміти, як рухалися стародавні плити кори.

Відповідне дослідження опубліковане в журналі Gondwana Research.

Також для розуміння руху плит науковці використовували дані палеомагнітного датування порід, геологічні дані про історію утворення гір, осадових порід, континентальних рифтів (розломів).

Крім того, були враховані дані про гарячі потоки речовини мантії, що рухаються вертикально.

На основі цих даних учені побудували модель руху плит. Вона багато в чому відрізняється від моделей, заснованих на більш ранніх даних.

 На основі карт із поверхнями планети, які склали вчені, видання The Conversation створило короткий ролик, що демонструє еволюцію тектоніки Землі в зазначений період.

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+