Слухати

Як уберегти комп’ютери від зараження вірусом?

29 червня 2017 - 10:29
Найголовніша порада — не відкривати файли, отримані електронною поштою від невідомих
Як уберегти  комп’ютери від зараження вірусом? / Новини на Громадському радіо

Голова комітету з питань свободи та прав людини Інтернет Асоціації України Максим Тульєв в ефірі Громадського радіо розповів, як уберегтись від комп’ютерного вірусу.

«Є глобальна стратегія — не користуватись операційною системою MS Windows, тому що операційною системою Maсintosh, Linux, вони до вірусних атак, в тому числі «Петі», не уразливі взагалі», — зазначив Тульєв.

Втім, за його словами, якщо ви все ж користуєтесь Windows, тоді треба постійно оновлювати систему (а для цього її потрібно купити, бо якщо операційна система неліцензійна, вона якоїсь миті припиняє оновлюватись).

Кріт того, потрібно будувати мережу таким чином, щоб  уразливі протоколи системи Windows не впливали один на одного:

«В нашій системі, наприклад, блокується протокол самба, в якому біла дірка, через яку в тому числі розповсюджується «Петя». Ця діра була відома більше року тому. тобто, ми цей протокол у себе заблокували. В результаті у наших користувачів, у яких стоїть Windows, уражень не було. Принаймні, скарг не надходило. А у нас 5000 користувачів, Щодо нас самих, ми користуємось Ubuntu Linux, то атака пройшла повз нас», — говорить Максим Тульєв.

За його словами, якщо ці дірки закрити, то вони закриваються назавжди. Разом з тим, він зазначає, що якщо боротися з вірусами антивірусними програмами, то діра залишається, а отже, наступного разу з’явиться новий вірус, який не уразливий до попереднього антивірусу.

Також голова комітету з питань свободи та прав людини Інтернет Асоціації України радить створювати резервні копії. Якщо ж є інформація про уразливі протоколи, через які розповсюджується WannCry або «Петя», ці протоколи треба блокувати. 

Також максим Тульєв радить не відкривати файли, отримані поштою від невідомих. Це — найголовніша порада підкреслив голова комітету з питань свободи та прав людини Інтернет Асоціації України, оскільки розповсюдження вірусу почалось таким шляхом, коли оновлення програмного забезпечення розсилали електронною поштою.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+