Слухати

Чому від Суспільного вимагають заплатити 198 000 євро за недопуск РФ до Євробачення? / Новини на Громадському радіо

Чому від Суспільного вимагають заплатити 198 000 євро за недопуск РФ до Євробачення?

30 червня 2017 - 21:37
Я не зовсім розумію, чому саме Суспільний мовник має бути відповідачем у цій справі. Не ми заборонили в’їзд Самойловій в Україну. Це зробила СБУ, - ситуацію пояснює Олександра Кольцова

Олександра Кольцова, членкиня правління НСТУ, в ефірі Громадського радіо розповіла про те, чому Україна може заплатити майже 200 тисяч євро за недопуск РФ до Євробачення 2017.

За її словами, в НСТУ отримали інформацію про те, що Росія хоче накласти санкції на українську сторону через те, що учасник від Росії не брав участі у Євробаченні-2017. Причому не просто на Україну, а саме на Суспільного мовника. Йдеться про Юлію Самойлову, яка порушила законодавство України, виступивши в Криму. За це порушення законодавства вона і була відсторонена. Незважаючи на те, що Росії неодноразово було запропоновано надати іншого учасника, зараз РФ висуває позов НСТУ.

«Я не зовсім розумію, чому саме Суспільний мовник має бути відповідачем у цій справі. Не ми заборонили в’їзд Самойловій в Україну. Це зробила СБУ, яка, на жаль, не виходить з нами на контакт», — зазначила Кольцова.

«Тобто заборонили вони, а сплатити 198 тисяч євро маємо ми. Всі наші зобов’язання були виконані – Євробачення було проведено успішно. Якщо Євробачення хоче мати репутацію неполітичного конкурсу, то нам незрозуміло, чому воно займає сторону Росію. Тому що ці претензії суто політичні. Ця особа порушила законодавство України. Не правила конкурсу, не якісь інші речі. Це стосунки між державою і державою», — додала членкиня правління НСТУ.

За словами Кольцової, гарантію, яка мала би бути повернена після вдалого проведення Євробачення, заморозили на рахунку. Це майже 15 мільйонів, які належать Суспільному мовнику.

«Ми б хотіли робити хороші шоу на кошти, які належать Суспільному мовнику. Нам дуже бракуватиме цих коштів, особливо, зважаючи на те, що суспільний мовник зараз є недофінансованим на 300 мільйонів», — зауважила членкиня правління НСТУ.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+