Слухати

Парламент Німеччини схвалив одностатеві шлюби  / Новини на Громадському радіо

Парламент Німеччини схвалив одностатеві шлюби

30 червня 2017 - 10:48
Нижня палата парламенту Німеччини, Бундестаг, 30 червня більшістю голосів схвалила законопроект, який передбачає повне і рівноправне визнання одностатевих шлюбів

«За» проголосували 393 депутати, «проти» — 226, чотири парламентарії утрималися. 

Про це повідомляє DW.

Раніше блок партій Християнсько-демократичний союз і Християнсько-соціальний союз (ХДС / ХСС), представники якого складають більшість у правлячій коаліції, традиційно виступали проти визнання одностатевих шлюбів.

Проте 26 червня федеральний канцлер Німеччини, голова ХДС Ангела Меркель оголосила, що виступає за те, щоб при можливому майбутньому голосуванні про дозвіл шлюбів для одностатевих пар всі депутати приймали рішення самостійно «за покликом совісті», а не керуючись загальнопартійною позицією.

При цьому сама Меркель проголосувала проти.

До 1969 року гомосексуальні зв’язки в Німеччині кримінально переслідувалися. Одностатеві союзи реєструють в Німеччині з 2001 року.

Свої відносини до 2017 року офіційно оформили 34 тисячі гомосексуальних пар. Однак до теперішнього часу гомосексуальні пари могли зареєструвати свої відносини лише в формі одностатевих партнерств.

Такі союзи мали менші права, ніж гетеросексуальні шлюби. Зокрема, вони не користувалися пільгами при оподаткуванні, передбаченими в Німеччині для осіб, які перебувають у шлюбі, не могли всиновлювати дітей.

За даними соцопитувань, більшість жителів Німеччини підтримують одностатеві шлюби.

Законопроект про одностатеві шлюби належить тепер схвалити верхній палаті парламенту Німеччини, Бундесрату.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+