Слухати

Поліція отримала понад 2 тисячі повідомлень про кібератаку / Новини на Громадському радіо

Поліція отримала понад 2 тисячі повідомлень про кібератаку

30 червня 2017 - 15:52
Поліція отримала вже понад дві тисячі повідомлень про криптолокер, що ширився Україною

«За останню добу таких повідомлень надійшло близько 600. За словами спеціалістів з кіберполіції, на третій день фіксації таких повідомлень, організації звертались до поліції лише з метою консультації та документування уражених вірусом комп’ютерів», —  повідомляють у Нацполіції.

Зазначається, що з приводу блокування роботи комп’ютерів за допомогою вірусу до поліції офіційно подано 420 заяв. З них – 309 звернень від приватного сектору країни та 111 – від державних організацій.

«За результатами отриманих звернень, у 66 випадках поліція розпочала кримінальні провадження за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України. Крім того, 354 такі факти внесені до журналу єдиного обліку про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. Вирішується питання щодо їх правової кваліфікації», — зазначили у поліції.

Нагадаємо, 27 червня вірус «Петя» атакував понад 80 компаній в Україні і Росії. Такі дані навела міжнародна компанія Group-IB, що спеціалізується на запобігання та розслідуванні злочинів з використанням високих технологій. У Group-IB підкреслюють, що для припинення поширення вірусу потрібно негайно закрити TCP-порти 1024-1035135 і 445.

Кіберполіція повідомляла про 200 звернень щодо ураження комп’ютерних систем станом на 18:30  27 червня. Також повідомлялось, що за кібератакою стоїть Росія.  

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+