Слухати

Росія вирішила не сплачувати внесок до бюджету Ради Європи за 2017 рік

30 червня 2017 - 16:24
Тепер відносини між Російською Федерацією і Радою Європи під питанням

Глава Міністерства закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров повідомив генеральному секретарю Ради Європи Турбйорну Ягланду про рішення Росії призупинити сплату внеску в бюджет РЄ за 2017 рік.

Про це зазначається на сайті МЗС РФ.

«Міністр проінформував Генсекретаря Ради Європи про рішення призупинити сплату внеску Російської Федерації в бюджет Ради Європи за 2017 рік до безумовного відновлення в повному обсязі повноважень делегації Федеральних Зборів Російської Федерації в Парламентській асамблеї Ради Європи», — йдеться у повідомленні.

Раніше у п’ятницю 30 червня МЗС Росії опублікувало заяву, у якій повідомило про рішення призупинити фінансування Ради Європи через «глибоку кризу в ПАРЄ». 

В МЗС РФ стверджують, що з того часу, як проти російської делегації в ПАРЄ були введені санкції через незаконну анексію Криму, «ситуація в ПАРЄ лише деградує».

«Крім того, відсторонення російських парламентаріїв від участі в майбутньому затвердження в ПАРЄ високих посадових осіб Ради Європи, включаючи Генсекретаря, його заступника, Комісара з прав людини і суддів Європейського Суду з прав людини, поставить під сумнів їхню легітимність в контексті відносин Росії з Радою Європи в цілому», — заявили в російському МЗС.

Раніше Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомляв, що Росія заплатила першу частину внеску в бюджет Ради Європи.

Також в Держдумі РФ заявили, що покарають Раду Європи за санкції і скоротять внесок на третину. Генсек Ради Європи пізніше повідомив, що загрози Росії «не спрацюють».

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
FacebookTwitterGoogle+