Слухати

Юрист пояснив, чи визнає Україна одностатеві шлюби, укладені у Німеччині

30 червня 2017 - 11:34
В українському законодавстві шлюб — виключно добровільна угода між чоловіком та жінкою
Юрист пояснив, чи визнає Україна одностатеві шлюби, укладені у Німеччині / Новини на Громадському радіо

Навіть якщо одностатевий шлюб укладений в Німеччині між, наприклад, українцем та німцем, українське законодавство цього не визнає — пояснив в коментарів Громадському радіо юрист Дмитро Кравець.

За словами юриста, українським  законодавством не передбачені такі шлюби і визнаватись не будуть.

«Те, що в Німеччині прийнято такий закон, це їхнє внутрішнє законодавство і вони регулюють це по-своєму», — зазначив Дмитро Кравець.

У випадку укладення шлюбу між, наприклад, українкою та німцем, Україна визнає таку угоду.

Як відомо, 30 червня  нижня палата парламенту Німеччини, Бундестаг більшістю голосів схвалила законопроект, який передбачає повне і рівноправне визнання одностатевих шлюбів.

Законопроект ще повинні схвалити у верхній палаті парламенту Німеччини, Бундесрату.

Одностатеві союзи реєструють в Німеччині з 2001 року.

Свої відносини до 2017 року офіційно оформили 34 тисячі гомосексуальних пар. Однак до теперішнього часу гомосексуальні пари могли зареєструвати свої відносини лише в формі одностатевих партнерств.

Такі союзи мали менші права, ніж гетеросексуальні шлюби. Зокрема, вони не користувалися пільгами при оподаткуванні, передбаченими в Німеччині для осіб, які перебувають у шлюбі, не могли всиновлювати дітей.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+