Слухати

За 5 місяців цього року банки отримали чистого прибутку 7 мільярдів гривень — НБУ

30 червня 2017 - 14:03
Кількість збиткових банків зменшилася
За 5 місяців цього року банки отримали чистого прибутку 7 мільярдів гривень — НБУ / Новини на Громадському радіо

За 5 місяців цього року банки отримали чистого прибутку 7 мільярдів гривень. Про це в ефірі Громадського радіо в програмі Громадська Хвиля розповів голова Ради Національного Банку України Богдан Данилишин.

Він зазначив, що динаміка розвитку банківської системи в Україні виглядає порівняно стабільно. 

Втім, Данилишин висловив побоювання щодо кредитного портфелю банків:

«Ми спостерігаємо зараз, що на фоні ознак уповільнення економічного зростання і несприятливої зовнішньоекономічної кон’юктури дещо скоротився кредитний портфель банків. На 4% за 5 місяців в 2017 році в еквіваленті до 956 млд гривень. Зокрема, в іноземній валюті на 9%», — зазначив голова Ради Національного Банку України.

Збільшення обсягу реального сектору економіки стримує висока закредитованість бізнесу, уповільнення відновлення економіки, слабкий захист прав кредиторів. 

«Крім таких суб’єктивних і об’єктивних причин ми бачимо, що достатньою мірою проходить вдосконалення законодавства і прийняття тих законів, які вже майже більше року знаходяться на розгляді Верховної Ради. В тому числі лобіюванням відповідних інтересів тих чи інших груп, які є в нашому парламенті», — зазначив Данилишин. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+