Слухати

У Гонконзі проходить багатотисячний марш, що демонструює незгоду із офіційним Китаєм(ФОТО)

01 липня 2017 - 16:44
Колишня британська колонія Гонконг святкує 20 річницю приєднання до Китаю. Протестанти використовують річницю, що показати свою незгоду із Китаєм

Десятки тисяч демократичних демонстрантів пройшлись маршем у Гонконзі, щоб відзначити 20-річчя від дня свого повернення до китайського контролю.

Про це повідомляє The Guardian.  

Президент Китаю Сі Цзіньпін, який перебував у колишній британській колонії під час триденного туру, вилетів з Гонконгу за кілька годин до того, як щорічний протест розпочався у парку Вікторія в суботу 1 липня.

Організатори заявили, що вони залишаються, щоб у Пекіні знали, як відчували себе люди впродовж двох десятиліть китайського правління.

5524.jpg

Протест у Гонконзі // AFP
Протест у Гонконзі
AFP

«Ми знаємо, що він повернувся до Пекіна, але все рівно хочемо показати, що вони не можуть ігнорувати наш голос», — заявив 28-річний Говард Ченг, один із лідерів групи «Цивільний фронт з прав людини», що організовує щорічний мітинг.

Горвард Ченг переконаний, що глава держави Китай приїхав до Гонконгу, але не почути справжній голос людей колишньої колонії Британії.

Чен  також звинуватив Пекін у тому, що пропонує «підроблену демократію» для понад 7 мільйонів жителів Гонконгу. «Ми тут, щоб боротися за демократію та загальне виборче право».

За словами організаторів, до маршу долучилось понад 60 тисяч людей. Їх проводять щорічно після приєднання Гонконгу до Китаю у 1997 році.

Мітингувальники та їх лідери заявили, що сподіваються використати річницю виходу з Британії, щоб висловити свою відразу до відмови Пекіну надати їм справжню демократію та передбачувані автономією свободи.

Як відомо, наприкінці вересня 2014 року у Гонконзі почалися масові протести проти намагання центральної влади Китаю перешкодити проведення вільних виборів в колишній колонії у 2017 році.

У березні 2016 року, після того, як університетська газета Undergrad опублікувала звернення до ООН з вимогою до 2047 року визнати Гонконг суверенною державою, обрати в ній демократичний уряд і власну конституцію, голова комітету парламентського права Китаю, Кяо Ксіоянг, заявив, що Гонконг не може стати суверенною державою.

Права Гонконгу закріплені в міні-конституції, основному законі, яка вступила в силу у 1997 році, коли Британія передала суверенітет Гонконга. Документ гарантує збереження принципу «одна країна, дві системи» і передбачає автономію Гонконгу щонайменше на 50 років.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+