Слухати

У Манчестері винесуть вирок британцю, що воював на Донбасі на стороні бойовиків  / Новини на Громадському радіо

У Манчестері винесуть вирок британцю, що воював на Донбасі на стороні бойовиків

01 липня 2017 - 11:20
Британцеві Бенджаміну Стімсону, який воював на Донбасі на стороні бойовиків, загрожує ув'язнення. Його звинувачують у скоєнні злочину терористичної спрямованості

Громадянин Великої Британії, 41-річний Бенджамін Стімсон у 2015 році провів чотири місяці на Донбасі, воюючи на стороні бойовиків. Про це повідомляє The Times.

Стімсон відправився на схід України, щоб почати нове життя та отримати російське громадянство.  

Перебуваючи на Донбасі, у жовтні того ж року він дав інтерв’ю BBC, в якому заявив, що Росія стала жертвою західної імперіалістичної агресії. «Я приїхав сюди як людина робітничого класу без роботи», — цитує Стімсона The Times.

Відомо, що спочатку він прилетів до Москви, а в Україну потрапив через Ростов. Коли Стімсон повернувся в Манчестер, його заарештували.

В королівському суді Манчестера Бенджамін Стімсон визнав відповідальність за надання допомоги третім особам у вчиненні терористичних актів відповідно до розділу 5 Закону про тероризм.

Йому винесуть вирок 14 липня. У тексті звинувачення йдеться про те, що він відправився на Донбас для сприяння третім особам у скоєнні терористичних актів, «ставши членом ополчення, що протистоїть українському уряду».

Це перший процес щодо громадянина Великобританії, який побував на Донбасі під час конфлікту.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+