Слухати

Померла матір Ахтема Чийгоза

02 липня 2017 - 09:46
В ніч на 02 липня після тривалої і важкої хвороби померла матір заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза — Аліє ханим Чийгоз
Померла матір Ахтема Чийгоза / Новини на Громадському радіо

Мати Ахтема Чийгоза Аліє Абдураімовна була важко хвора. Кілька днів тому захист Ахтема Чийгоза заявив, що у зв’язку зі стрімкою прогресією хвороби, час в даній ситуації «йде на дні», і попросив суд дозволити політв’язню попрощатися з матір’ю. Це клопотання було відхилено, пише інформ-агенство «Кримські новини».

Адвокат Микола Полозов просив негайно припинити нелюдське, принижуюче людську гідність поводження щодо Ахтема Чийгоза. І широким розголосом домогтися для нього можливості попрощатися з найближчою людиною.

Міністерство закордонних справ України зажадало від окупаційної влади РФ в Криму дозволу на зустріч заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтеме Чийгоза з тяжкохворою матір’ю.

Кілька місяців тому лікарі встановили у Аліє Чийгоз важку хворобу в стадії, яка не піддається лікуванню. Внаслідок міжнародного тиску і зусиль, зроблених правозахисними організаціями, російська окупаційна влада, після деяких відмов і сперечань, була змушена організувати Ахтему Чийгозу зустріч з вмираючою матір’ю.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз більше двох років знаходиться в слідчому ізоляторі Сімферополя. Його затримали в січні 2015 роки за участь в мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014.

Окупаційна влада Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень. Його справу суд розглядає в рамках «справи 26 лютого».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+