Слухати

Як в Україні обиратимуть головних лікарів? Алгоритм  / Новини на Громадському радіо

Як в Україні обиратимуть головних лікарів? Алгоритм

02 липня 2017 - 21:15
Кабінет міністрів постановив: керівників медичних закладів відтепер не призначатимуть, а обиратимуть. Як обиратимуть керівника вашої лікарні?

За словами менеджера проекту «Разом проти корупції» Михайла Серебрякова, конкурсна процедура має триматися на трьох китах – незалежність, змагальність і прозорість.

Незалежність конкурсної процедури 

Конкурсна комісія формується з двох частин – представники органу управління та така ж кількість представників громадськості, яких визначатимуть громадські ради. Якщо при певному органі управління немає громадської ради, представників визначатимуть місцеві ради населених пунктів, де знаходиться заклад охорони здоров’я.  

Вимоги до кандидатів

Найближчим часом МОЗ має переглянути класифікатор професій у тій частині, що стосується головних лікарів. Внаслідок цього кандидатам на посади будуть висунуті єдині кваліфікаційні вимоги.

Коли почнуть обирати головних лікарів?

Що стосується ухвалення нової конкурсної процедури, за словами Михайла Серебрякова, варто орієнтуватися на осінь, щоб Кабмін встиг виконати вимоги закону. Після цього головних лікарів почнуть обирати по мірі звільнення вакансій.

Дана конкурсна процедура перебуває на громадському обговоренні. Пропозиції можна подавати до 14 липня

Нагадаємо, 5 жовтня 2016 року Кабінет міністрів затвердив план антикорупційних заходів в рамках урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції». 39 заходом у цьому переліку було призначення керівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я за конкурсною процедурою. Минулої весни парламент закріпив аналогічну вимогу на рівні закону і дав Кабміну півроку на те, щоб розробити і затвердити цю процедуру. Цей строк має минути цієї осені.

Читайте також: Як обиратимуть керівника вашої лікарні?

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+