Слухати

У Бородянці троє людей отримали переломи внаслідок стрибка з парашутом (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

У Бородянці троє людей отримали переломи внаслідок стрибка з парашутом (ФОТО)

03 липня 2017 - 15:55
Інцидент стався 1 липня у Парашутному клубі Асоціації «ПАРА-СКУФ», що у Бородянці

Цієї суботи, 1 липня, 18 парашутистів-аматорів, виконували свій перший в житті стрибок із парашутом на аеродромі «Бородянка» під Києвом. Троє з них отримали переломи. Один з постраждалих отримав переломи одразу двох ніг. Усі члени групи підписали документи про те, що у разі травмування ні вони, ні треті сторони не будуть звертатися до суду.

Громадське радіо зв’язалося з Наталією Чеп, яка стрибала у складі групи 1 липня.

«Всі 18 людей стрибали вперше, і всі – без інструкторів», – розповіла Громадському радіо Наталія Чеп.

«Ми стрибали з учбових Д-5 і Д-6. Це купольні парашути.  На першому літаку – один постраждалий. Хлопець зламав ногу, в нього перелом великогомілкової кістки. На другому літаку – двоє поранених. Мій хлопець зламав великогомілкову кістку на одній нозі і великий палець на іншій нозі. Жінка, яка стрибала за мною, зламала собі щиколодку. В неї відкритий перелом. Третій літак не піднявся, бо почалася гроза», — переказала перебіг подій Наталія Чеп.

За її словами, була нельотна погода. «Був сильний вітер. При вітрі «5» вже ніхто не стрибає. Це заборонено», — сказала постраждала.

Наталія Чеп повідомила, що інструктаж перервався через погодні умови. «Теорію ми проходили в ангарі. Практика виглядає як? П’єдестал – метр, два і три метри. Ми стрибали лише з метрової та двометрової висоти. Тобто на 3 метри ніхто не підіймався», — пояснила Наталія Чеп.

За її словами, найбільша претензія постраждалих полягає в тому, що інструктори не говорять про реальну статистику травм, які люди отримують саме в Бородянці. «Інструктор говорив про те, що за 10 років існування клубу «Пара-Скуф» в Бородянці було 45 000 відвідувачів і серед них лише 5 зламали кінцівки», — зазначила постраждала.

Також Наталія Чеп повідомила про те, що страховка покриває лише витрати на медикаменти до 10 000 гривень. «Тобто операцію вона не покриває. Операція коштує приблизно 2 тис. доларів. Найбільше грошей піде на саму операцію і на пластину для того, щоб зібрати кістку. Якщо страхового полісу немає, навряд чи віддадуть хоч якийсь відсоток від витраченого на медикаменти», — зауважила постраждала.

Крім того, за словами постраждалої, адміністратор парашутного клубу – Ірина Недашковська, що збирала гроші, зникла після переломів з аеродрому. 

У Парашутному клубі Асоціації «Пара-Скуф» Громадському радіо повідомили про те, що все було згідно з правилами, а погодні умови були повністю сприятливими. «Ветер был не больше четырех метров, когда они прыгали. Есть просто люди, которые этим никогда в жизни не занимались. Они приезжают. У них кости слабые. Кальция мало. И ломают ноги. Не выполняют все требования, которые рассказывают на инструктаже», — зазначили у парашутному клубі. 

Нагадаємо, у 2012 році під час аварійної посадки літака з парашутистами біля Бородянки Київської області п’ятеро людей загинули, 13 постраждали.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+