Слухати

МЕРТ: Через скасування держрегулювання ціни зростати не будуть / Новини на Громадському радіо

МЕРТ: Через скасування держрегулювання ціни зростати не будуть

04 липня 2017 - 10:30
Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка передбачала скасування державного регулювання цін на харчові продукти з 1 липня

У ранковому ефірі Громадського радіо радник міністра Дмитро Романович розказав, що за даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), що хоча держрегулювання цін державою скасовано, але ціни зростати не будуть.

Нагадаємо, 7 червня 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка передбачала скасування державного регулювання цін на харчові продукти з 1 липня. 

Щодо наслідків цього рішення, то серед учасників ринку, економістів та держслужбовців існують різні думки.

Раніше в ефірі Громадського радіо директор Української асоціації постачальників торгових мереж Олексії Дорошенко наголосив,  що через скасування держрегулювання, ціни на окремі товари можуть збільшитись на 30- 50%.

Дмитро Романович розказав, що держрегулювання цін насправді не давало гарантії низьких цін на продукти і за статистичними даними ціні на ці продукти зростали на 20% швидше, ніж на нерегульовані, тому міністерство намагалося декілька разів скасовувати постанову, з минулого року був впроваджений пілотний проект.

«Результати цього пілотного проекту показали, що ціни на продукти у порівнянні з минулим роком, зростали менше при вищий загальній інфляції, — повідомив Романович, - Зростання було з об’єктивних причин, наприклад, сезонний дефіцит молока взимку».

За даними Романовича, виробники борошна, як основної складової хліба та макаронів, ціни на який раніше регулювалися, вважають, що ціни на зерно восени будуть нижчі, ніж зараз.

«Немає ніяких підстав для зростання цін. Аналогічно по молоку та іншим продуктам», - сказав Романович.

«Але те, що ціні зростають, то абсолютно нормальне явище. Зростання цін та зростання економіки — то абсолютно пов’язані речі, дуже погано для економіки, для зарплат, для всього іншого, коли ціни падають, загальні ціни, це заморожує економіку», - зазначив Романович.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+