Слухати

Спінер вигадали ще у 1993 році, але винахід не приніс його авторці ні копійки  / Новини на Громадському радіо

Спінер вигадали ще у 1993 році, але винахід не приніс його авторці ні копійки

04 липня 2017 - 18:04
Попри те, що спінер вигадали понад 20 років тому, справжній бум почався у 2017 році. Чому так сталося? Про це авторка іграшки розповіла британському виданню The Independent

Що таке спінер?

Спінер – це іграшка, яка складається з двох або трьох лопатей. У центрі спінера — підшипник з металу або кераміки. Іграшку запустити дуже легко – варто тільки штовхнути по крилах, які в свою чергу, починають обертатися. Принцип схожий на дзигу.

Коли винайшли іграшку? 

Іграшку винайшла американка Кетрін Хеттінгер ще у 1993 році. Саме тоді жінка подала заявку на патентування відповідного дизайну.

Історія винаходу

Така ідея виникла у Кетрін Хеттінгер після поїздки у Ізраїль, куди вона вирушила, щоб відвідати свою сестру. В Ізраїлі жінка дізналася про те, що палестинські діти часто кидають каміння у поліцейських.

Вона подумала, що така іграшка як спінер зможе відволікти дітей та допоможе їм позбавитися зайвої агресії.

Кетрін Хеттінгер намагалася продати авторський дизайн кільком великим компаніям-виробникам іграшок.

Одного разу жінка домовилася про зустріч з представниками Hasbro – третьої за величиною компанією-виробником іграшок у світі. Компанія відмовила їй. Проте зараз, майже за 20 років після відмови у випуску оригінального продукту, Hasbro почали продавати спінери.

Справа в тому, що патент на цей винахід у Кетрін Хеттінгер закінчився у 2005 році, а це означає, що інші компанії тепер можуть продавати власні версії винаходу. 

2017 рік: спінер набирає популярності у світі

Попри те, що спінер вигадали понад 20 років тому, справжній бум почався у 2017 році.

Сьогодні виробники позиціонують цей продукт як іграшку-антистрес для дітей та дорослих. Також спінер рекламується як засіб допомоги людям, які мають проблеми з концентрацією уваги або відчувають неспокій (зокрема йдеться про синдром порушення активності та уваги, аутизм або тривожний розлад). Хоча наразі питання щодо ефективності спінера викликає багато суперечок та дискусій.

Спінери з підсвіткою, спінери з підтримкою Bluetooth або спінери з кількома додатковими лопатями та гвинтами продаються в усьому світі.  

Але, за словами Кетрін Хеттінгер, вона не засмучується через те, що не отримала дохід, який міг принести їй винахід.

«Можливо, якби це був якийсь комерційний продукт, і моя мотивація полягала б тільки в отриманні заробітку, я ставилася б до цього інакше. Але зараз я просто в захваті», — сказала вона.

ПІзніше Кетрін Хеттінгер розпочала кампанію на Kickstarter. Вона хотіла зібрати 24 000 тисячі доларів, щоб відновити класичний авторський дизайн іграшки. Проте цей проект не був успішним.

Незважаючи на це, жінка вже працює над своїм наступним проектом, який передбачає дотримання відповідної дієти та використання фітнес-програми для смартфонів.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+