Слухати

Підліткам-переселенцям з Криму та Донбасу відмовляють в отриманні реєстрації в паспорті

05 липня 2017 - 09:40 122
Кримська правозахисна група наголошує, що з такою проблемою стикаються діти, які вперше отримують паспорти громадян України

Співробітники міграційної служби не вносять у паспортні дані місце реєстрації проживання при видачі паспортів підліткам-переселенцям з тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької областей та Криму, оскільки їх даних немає в реєстрі виборців. Про це повідомила Кримська правозахисна група (КПГ).

«Відсутність у паспорті реєстрації місця проживання не лише дискримінує неповнолітніх громадян України, які виїхали або залишилися на тимчасово окупованій території, а й може стати перешкодою для реалізації ними своїх прав (право на освіту, безкоштовне медичне обслуговування, користування банківськими послугами тощо)», –  вважають юристи  КПГ.

У свою чергу Державна міграційна служба України (ДСМУ)  повідомила КПГ, що довідки, видані незаконно створеними органами влади на тимчасово окупованій території, не визнаються в Україні.  На думку ДМСУ, для внесення в паспорт громадянина України відомостей про місце проживання необхідна інформація з Державного реєстру виборців, яка може бути використана для фіксації таких відомостей в паспорті на підставі ч. 3 ст. 6 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території».  «У разі відсутності такої інформації здійснити реєстрацію місця проживання на тимчасово окупованій території України відповідно до законодавства України не є можливим», – ідеться у відповіді міграційної служби.

Однак у реєстрі виборців не може бути інформації про 14-16-річних українців, оскільки виборче право громадяни України можуть реалізувати лише з 18 років, зазначають у КПГ.

Кримська правозахисна група подала в суд на Державну міграційну службу України. Окружним адміністративним судом Києва за даним позовом відкрито провадження.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+