Слухати

Підліткам-переселенцям з Криму та Донбасу відмовляють в отриманні реєстрації в паспорті / Новини на Громадському радіо

Підліткам-переселенцям з Криму та Донбасу відмовляють в отриманні реєстрації в паспорті

05 липня 2017 - 09:40
Кримська правозахисна група наголошує, що з такою проблемою стикаються діти, які вперше отримують паспорти громадян України

Співробітники міграційної служби не вносять у паспортні дані місце реєстрації проживання при видачі паспортів підліткам-переселенцям з тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької областей та Криму, оскільки їх даних немає в реєстрі виборців. Про це повідомила Кримська правозахисна група (КПГ).

«Відсутність у паспорті реєстрації місця проживання не лише дискримінує неповнолітніх громадян України, які виїхали або залишилися на тимчасово окупованій території, а й може стати перешкодою для реалізації ними своїх прав (право на освіту, безкоштовне медичне обслуговування, користування банківськими послугами тощо)», –  вважають юристи  КПГ.

У свою чергу Державна міграційна служба України (ДСМУ)  повідомила КПГ, що довідки, видані незаконно створеними органами влади на тимчасово окупованій території, не визнаються в Україні.  На думку ДМСУ, для внесення в паспорт громадянина України відомостей про місце проживання необхідна інформація з Державного реєстру виборців, яка може бути використана для фіксації таких відомостей в паспорті на підставі ч. 3 ст. 6 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території».  «У разі відсутності такої інформації здійснити реєстрацію місця проживання на тимчасово окупованій території України відповідно до законодавства України не є можливим», – ідеться у відповіді міграційної служби.

Однак у реєстрі виборців не може бути інформації про 14-16-річних українців, оскільки виборче право громадяни України можуть реалізувати лише з 18 років, зазначають у КПГ.

Кримська правозахисна група подала в суд на Державну міграційну службу України. Окружним адміністративним судом Києва за даним позовом відкрито провадження.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+