Слухати

Росія заявила, що збирається підписувати контракти з Єгиптом щодо «Містралей»

05 липня 2017 - 12:21 584
Мова йде про два контракти: один на постачання вертольотів, другий щодо корабельних систем для вертольотоносців

Росія збираэться укласти два контракти з Єгиптом щодо постачання вертольотів Ка-52К і корабельних систем для вертольотоносців типу «Містраль». Таке повідомив генеральний директор «Рособоронекспорту» Алєксандр Міхєєв, пишуть «РИА Новини».

Він відзначив, що придбані у Франції вертольотоносці «Містраль» необхідно додатково укомплектувати системами для експлуатації російських вертольотів.

«Це буде окремий контракт. Ми хотіли б підписати в цьому році, проте багато що залежить від джерела фінансування», — відзначив Міхєєв. 

Також він додав, що «Містралі» вже входять до складу військово-морських сил Єгипту. Як стверджує Міхєєв, Каїр зацікавлений підписати контракт якумога швидше, адже це дозволить «Містарям» почати повноцінно функціонувати.

І ще один контракт стосуватиметься вертольотів Ка-52К. За словами Міхєєва, питання «вигляжу вертольота» і «термінів їх поставки» вже вирішене. За його словами, країни «не прив’язувалися до років», а орієнтувалися  «на момент отримання авансу».

Нагадаємо, контракт на поставку двох «Містралів» вартістю €1,2 млрд улали  між собою французький DCNS/STX і «Рособоронекспорт» у 2011 році. Франція мала передати перший корабель «Владивосток» у листопаді 2014 року, але відмовилася це робити через російську агресію проти України. На початку серпня Москва і Париж розірвали контракт на будівництво і поставку двох кораблів-доків типу «Містраль». Франція виплатила Росії €950 млн.

Як раніше повідомляло Громадське радіо, у жовтні Єгипет розглядав можливість купівлі російського обладнання на «Містралі».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+