Слухати

Запрацювала польська версія сайту українського проекту StopFake

05 липня 2017 - 13:51 69
Згідно із дослідженням Oxford Internet Institute, дезінформація стосується не тільки польсько-українські відносин, але зачіпає також суто польський політичний та оборонний простір

Стартувала польськомовна версія сайту stopfake.org. «Будемо викривати пропаганду Кремля та проводити освітню-інформаційну діяльність», — підкреслюють польські учасники проекту боротьби з неправдивою московською інформацією, пише «Польське радіо».

Як наголошено, не тільки польсько-українські відносини стали темою своєрідного «зацікавлення» російської сторони. Згідно із дослідженням Oxford Internet Institute, дезінформація зачіпає також суто польський політичний та оборонний простір. З’являються фальшивки про дії НАТО. Маніпуляції стосуються також енергетичної політики. Сумніву піддають підписання союзів та вибір напрямків зовнішньополітичної діяльності.

Нагадаємо, Stop Fake — це волонтерський інтернет-проект, створений для викриття неправдивої інформації про Україну, а згодом і інші держави. Сайт для перевіряння фактів stopfake.org запустили 2 березня 2014 року. Його засновниками стали випускники «Могилянської школи журналістики» (НаУКМА) та програми для журналістів і редакторів «Digital Future of Journalism». Основною метою проекту активісти називають перевіряння та спростування спотвореної інформації та пропаганди про події в Україні, що поширюють в ЗМІ. Польську філію Stop Fake творять журналісти, учені, перекладачі та волонтери, котрі багато років займаються проблематикою польської східної політики та ситуацією в регіоні Центральної та Східної Європи. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+