Слухати

Розробники вірусу Пєтя хочуть 250 тисяч доларів за розблокування усіх файлів / Новини на Громадському радіо

Розробники вірусу Пєтя хочуть 250 тисяч доларів за розблокування усіх файлів

06 липня 2017 - 15:45
В рамках експерименту вони вже розшифрували один документ

Хакери , які створили вірус Пєтя, пообіцяли надати ключ розшифровки інфікованих файлів в обмін на 100 біткоїнів, тобто за 250 тисяч доларів.  Про це повідомило видання The Motherboard, посилаючись на власне ймовірне спілкування з творцями вірусу і розшифровку хакерами зараженого документа.

«Хакери передадуть ключ, який начебто має  розблокувати всі заражені файли, в обмін на 100 біткоїнів», — сказано у повідомленні ймовірних хакерів.

Видання стверджує, що журналісти поспілкувалися зі зловмисниками в одному з чатів так званого «дарквеба» (так називається приватна мережа, з’єднання якої можна встановили лише між довіреними учасниками, з використанням нестандартних протоколів і портів). Журналісти вирішили перевірити, чи дійсно хакери створили цей вірус і чи зможуть вони розшифрувати заражені дані.

Зазначається, що спеціалісти антивірусної компанії Eset запустили вірус Petya на віртуальній машині і отримали зашифрований вірусом doc-файл, вміст якого був відомий журналістам. Хакери витратили дві години на те, щоб повернути розшифрований документ. Таким чином вони підтвердили, що вони мають вихідний код вірусу.

Раніше Громадське радіо розповідало, як вберегтися від хакерської атаки. Нагадаємо, минулого тижня вірус «Петя» атакував більше 80 компаній в Україні та Росії — Group-IB

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+