Слухати

За три роки в заручниках на непідконтрольних територіях Донбасу побували 28 журналістів / Новини на Громадському радіо

За три роки в заручниках на непідконтрольних територіях Донбасу побували 28 журналістів

06 липня 2017 - 11:49
Найбільше журналістів-заручників було звільнено у 2014 році — 20 осіб, у 2015 році — ще 7 осіб, у 2016-му — одна особа

Протягом трьох років на територіях Донецької та Луганської областей, непідконтрольній українській владі, 28 журналістів звільнені із заручників або знайдені після того, як вважалися зниклими безвісти.

Про це йдеться у відповіді Служби безпеки України на інформаційний запит Національної спілки журналістів України про кількість журналістів, які перебували в заручниках на території так званих «ДНР» і «ЛНР» з 2014 року.

«За результатами повідомляємо, що за даними, які надійшли до Об’єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зниклих в районі антитерористичної операції… за період 2014-2016 років з числа журналістів знайдено/звільнено 28 осіб», — зазначено в документі за підписом заступник керівника Антитерористичного центру Кочанова.

За даними центру, найбільше журналістів-заручників було звільнено у 2014 році – 20 осіб. У 2015 році – ще 7 осіб, у 2016-му – одна особа. 

«Станом на 23.06.2017 за даними обліку Центру в заручниках перебуває 1 журналіст, 1 – числиться зниклим безвісти», — повідомили в СБУ.

Як повідомляло Громадське радіо, наразі бойовики «ДНР» не розкривають місцеперебування зниклого журналіста Асєєва (Васіна)

Раніше донецького блогера включили до списку заручників, а Рада Європи взяла на контроль справу про його зникнення.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+