Слухати

Після звіту активістів у ЮНЕСКО прийняли жорстку резолюцію щодо забудови у Києві / Новини на Громадському радіо

Після звіту активістів у ЮНЕСКО прийняли жорстку резолюцію щодо забудови у Києві

07 липня 2017 - 13:00
Вперше в ЮНЕСКО громадські активісти та захисники культурної спадщини презентували свій звіт про стан забудови в буферній зоні Києво-Печерської лаври та Софії Київської з трибуни

 

 

Юристка, захисниця архітектурної спадщини Києва Марина Соловйова в ефірі Громадського радіо повідомила, як пройшов звіт активістів на  міжнародній 41-й сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з приводу забудови історичного центру Києва та що тепер буде з будівництвом у буферній зоні (охоронна зона навколо історичних споруд - ред.).

«Цього року громадськості, в тому числі з України, дали змогу вперше виступити з трибуни ЮНЕСКО. Від України виступила Ірина Нікіфорова, яка розповіла, що було зроблено в Києві — зокрема, демонтаж будівлі на Десятинному ⅗. Вона розповіла, що ми робимо, щоб у буферній зоні Софії Київського взагалі не було будівництва, підняла питання по Гончара 17/23. Це був прорив.Тобто сьогодні громадськість вже чують в усьому світі», — сказала Марина Соловйова.

Також, за її словами, були проведені консультації з керівним складом ЮНЕСКО, зокрема,  з головою Іриною Боковою.

Через неконтрольовану забудову в Києві була небезпека, що українські пам’ятки будуть вилучені зі списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО, що Україну занесуть в «чорний список» ЮНЕСКО. «Така небезпека залишається»,  -  зазначає активістка. — «Ми очікуємо на результати, очікуємо, що нам нададуть документи, які дадуть нам можливість захистити нашу культурну спадщину. Вже прийнята резолюція, була дуже чітка позиція ЮНЕСКО щодо України — скасувати всі дозволи, що є, на будування в буферній зоні Софії та Лаври. В Україні мають не тільки скасувати дозволи, але й провести демонтаж в буферній зоні Софії Київської, щонайменше, знести декілька поверхів будівлі по вулиці Гончара. Київська влада і мер підтримують цю позицію».

Нагадаємо, на сесії Комітету світової спадщини ЮНЕСКО, що проходить у Кракові, розглянули так званий «альтернативний звіт», який підготували громадські активісти з Києва. Темою звіту було забудова навколо Києво-Печерської лаври та Софії Київської, знищення історичного середовища Києва внаслідок цих забудов. Раніше активісти заявили, що у Києво-Печерській лаврі, яка є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО, постійно зводять нові будівлі та знищують пам’ятки архітектури.

Такий альтернативний звіт що до архітектурної спадщини столиці готується активістами не вперше. У 2011 році четверо активістів захисту історичної спадщини Києва (ГІ«Збережи старий Київ» та ГО«Андріївсько-Пейзажна ініціатива») за власний рахунок відвідали 35-ту сесію ЮНЕСКО в Парижі з метою передати об’єктивну інформацію про стан історичної спадщини і будівництва в історичному центрі. По завершенні сесії у Києві відбулась публічна дискусія що до скандального офіційного звіту. За словами активістів, у звіті готувалась викривлена інформація про стан будівництва в історичному центрі, що в свою чергу впливає на висновки комітету ЮНЕСКО стосовно України і Києва зокрема.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+