Слухати

Завтра набувають чинності нові правила виплати аліментів на дітей. Основні нововведення   / Новини на Громадському радіо

Завтра набувають чинності нові правила виплати аліментів на дітей. Основні нововведення

07 липня 2017 - 11:56
Мінімальний розмір виплат на дитину збільшують на 20%

Вже завтра, з 8-го липня, в Україні збільшать розмір аліментів на дітей. Законодавці внесли зміни до низки нормативно-правових актів – Сімейного та Цивільного процесуального кодексів, а також до закону «Про судовий збір». Якими є нові правила виплати аліментів?

  1. Аліменти визнаються власністю дитини. Той із батьків, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається ними виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Неповнолітня дитина має право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними.
  2. Мінімальний розмір аліментів підвищено від 30% до 50% від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.
  3. Для того, щоб отримувати аліменти у розмірі 50%, отримувачі мають звернутися до суду з відповідною заявою.
  4. Суд повинен призначити аліменти на дітей протягом 72 годин.
  5. З 8 липня розширюється перелік причин, що враховуються судом при визначенні розміру аліментів. Йдеться про наявність у платника аліментів рухомого і нерухомого майна, грошових коштів, а також про дорогі покупки платника (вартість яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму), якщо вони не відповідають офіційним доходам людини.
  6. Стягнути аліменти можна в порядку наказного провадження.
  7. До стягнення на одну дитину передбачена одна чверть доходу одного з батьків, на двох дітей – одна третина, а на трьох і більше дітей – половина заробітку платника аліментів. Але не більше десяти прожиткових мінімумів на кожну дитину.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+