Слухати

У Чечні без суду та слідства стратили 27 людей — ЗМІ / Новини на Громадському радіо

У Чечні без суду та слідства стратили 27 людей — ЗМІ

09 липня 2017 - 11:12
У ніч на 26 січня всіх затриманих розстріляли в Грозному на території дислокації полку патрульно-постової служби поліції

У Чечні в ніч на 26 січня 2017 року сталася масова позасудова страта, жертвами якої стали 27 людей.

Про це повідомляє «Нова газета» з посиланням на два джерела — в управлінні Слідчого комітету Росії по Чечні і в адміністрації голови республіки.

За інформацією видання всі 27 осіб були затримані в січні під час масових затримань в деяких районах Чечні. На них не склали офіційні протоколи і не пред’явили звинувачення, а помістили в «підвали і підсобні приміщення відділів поліції». Найбільша кількість людей  було затримана у Шалі.

«Всі спроби дізнатися що-небудь про долю цих людей натикалися на неймовірний страх наших співрозмовників. Один з них, співробітник міської адміністрації, панічно відмовився знайомитися з прізвищами встановлених нами шалінцев і сказав: «Все, кого затримали в Шалі в січні — їх більше немає. Не шукайте,»  -  йдеться в матеріалі.

У ніч на 26 січня всі затримані перебували в Грозному на території полку патрульно-постової служби поліції імені Героя Росії Ахмат-Хаджі Кадирова. Там  їх розстріляли, після чого тіла «розвезли» по різних кладовищах. Рішення про страту, за відомостями «Нової», приймалося «централізовано і спонтанно». Ким саме, не уточнюється. Видання також публікує імена загиблих.

Крім того, видання зазначає, що вбитих може бути більше, ніж 27.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+