Слухати

У Чечні без суду та слідства стратили 27 людей — ЗМІ

09 липня 2017 - 11:12 245
У ніч на 26 січня всіх затриманих розстріляли в Грозному на території дислокації полку патрульно-постової служби поліції

У Чечні в ніч на 26 січня 2017 року сталася масова позасудова страта, жертвами якої стали 27 людей.

Про це повідомляє «Нова газета» з посиланням на два джерела — в управлінні Слідчого комітету Росії по Чечні і в адміністрації голови республіки.

За інформацією видання всі 27 осіб були затримані в січні під час масових затримань в деяких районах Чечні. На них не склали офіційні протоколи і не пред’явили звинувачення, а помістили в «підвали і підсобні приміщення відділів поліції». Найбільша кількість людей  було затримана у Шалі.

«Всі спроби дізнатися що-небудь про долю цих людей натикалися на неймовірний страх наших співрозмовників. Один з них, співробітник міської адміністрації, панічно відмовився знайомитися з прізвищами встановлених нами шалінцев і сказав: «Все, кого затримали в Шалі в січні — їх більше немає. Не шукайте,»  -  йдеться в матеріалі.

У ніч на 26 січня всі затримані перебували в Грозному на території полку патрульно-постової служби поліції імені Героя Росії Ахмат-Хаджі Кадирова. Там  їх розстріляли, після чого тіла «розвезли» по різних кладовищах. Рішення про страту, за відомостями «Нової», приймалося «централізовано і спонтанно». Ким саме, не уточнюється. Видання також публікує імена загиблих.

Крім того, видання зазначає, що вбитих може бути більше, ніж 27.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+