Слухати

Американське ядерне паливо використовуватимуть ще на двох енергоблоках ЗАЕС  / Новини на Громадському радіо

Американське ядерне паливо використовуватимуть ще на двох енергоблоках ЗАЕС

10 липня 2017 - 13:06
Державна інспекція ядерного регулювання України ухвалила дозвіл на завантаження ядерного палива Westinghouse в активні зони першого і четвертого блоків Запорізької АЕС

Про це повідомляють у прес-центрі Державної інспекції ядерного регулювання України.

Як зазначається, державна інспекція взяла до уваги позитивні результати експертизи ядерної та радіаційної безпеки матеріалів «Westinghouse», які обґрунтовують безпеку, та визнала за можливе завантаження перших партій американського ядерного палива в активні зони енергоблоків №1 та №4 Запорізької АЕС.

Наразі ядерне паливо виробництва компанії «Westinghouse» вже експлуатується у складі активних енергоблоків №2 та №3 Південно-Української АЕС, №5 Запорізької АЕС, та готується до завантаження у активну зону енергоблоку №3 Запорізької АЕС.

Нагадаємо, з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС «Енергоатом» спільно з «Westinghouse» у 2000 році почав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми.

У березні 2008 року «Енергоатом» уклав з «Westinghouse Electric Sweden» комерційний контракт на забезпечення в 2011-2015 роках ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000. У 2014 році сторони домовилися розширити контракт і продовжити його до 2020 року.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+