Слухати

Прем’єр Іраку офіційно оголосив перемогу над «Ісламською державою» / Новини на Громадському радіо

Прем’єр Іраку офіційно оголосив перемогу над «Ісламською державою»

10 липня 2017 - 21:53
Прем’єр-міністр Іраку Хайдар аль-Абаді офіційно оголосив перемогу над «Ісламською державою»

«Віднині я проголошую кінець, програш і провал терористичної «держави» брехні й тероризму, яку проголосила терористична «Ісламська держава» з Мосула», — зазначив  Хайдар аль-Абаді у виступі на державному телебаченні, передає Reuters.

За його словами, місто Мосул, друге найбільше в Іраці, яке екстремісти захопили 2014 року і в якому вони проголосили свій «халіфат», уже на сто відсотків визволене.

Аль-Абаді додав, що тепер попереду нове завдання – створити стабільність, відбудувати місто і вичистити осередки «Ісламської держави», що потребує значних зусиль розвідки і силових структур, а також утримати єдність, яка, за словами прем’єра, допомогла в боротьбі з екстремістами.

Ірак оголосив тижневий свято, щоб відзначити перемогу. Люди святкували на вулицях столиці Багдад і південних містах.

Бої за визволення Мосула, що був головною твердинею угруповання «Ісламська держава» в Іраці, тривали з жовтня 2016 року. До січня 2017-го вдалося визволити східну частину міста, що на східному березі річки Тигр. Визволення головної західної частини міста ускладнювали вузькі вулички історичного Старого міста.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+