Слухати

Археологи Англії розкопали 25 дощечок з повідомленнями часів римської епохи

11 липня 2017 - 16:01
Археологи в північній Англії зробили важливе відкриття 25 особистих листів, написаних на дощечках римської епохи
Археологи Англії розкопали 25 дощечок з повідомленнями часів римської епохи / Новини на Громадському радіо

Артефакти, які датуються 1-го століттям нашої ери, як стверджується, є «одним з найважливіших відкриттів» в історії британської археології завдяки тому, що на них добре збереглася природні чорнила, повідомляє Daily Sabah.

Зазначається, що в 1992 році доктор Робін Берлі виявив схованку римських дощечок на ділянці біля форту Vindolanda біля стіни Адріана.

Син Берлі, Ендрю виявив новий скарб із 25 дощечок минулого місяця в найнижчому рівні римського допоміжного комплексу форту. Деякі з дощечок настільки добре збереглися, що їх можна прочитати, зокрема, без звичайної інфрачервоного фотографування.

«Там немає нічого більш захоплюючого, ніж читати ці приватні повідомлення з далекого минулого», - сказав Берлі.

doshchechky2.jpg

Знайдені дощечки // vindolanda.com
Знайдені дощечки
vindolanda.com

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+