Слухати

Китай відкриває першу військову базу за кордоном / Новини на Громадському радіо

Китай відкриває першу військову базу за кордоном

12 липня 2017 - 10:36
Перша військова база Китаю за кордоном буде відкрита в Джибуті – країна у східній Африці в районі Африканського рогу

Джибуті має важливе стратегічне значення. Будівництво військової бази Китай розпочав у 2016 році.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на китайські ЗМІ.

Зазначається, що у завдання військової бази буде включено поповнення запасів військових кораблів КНР, які патрулюють узбережжя Ємені та Сомалі в рамках гуманітарної місії та підтримання миру.

Китайська влада називають базу «логістичним центром».

Агентство «Синьхуа», зокрема, відзначило, що рішення про створення бази було прийнято обома країнами на основі «дружніх переговорів та спільних інтересів народів обох сторін».

Водночас центральна китайська армійська газета «Цзефанцюнь бао» зазначила, що створення бази дозволить Китаю нарощувати свої можливості в області підтримки глобального миру, в тому числі у боротьбі з міжнародною піратством.

Видання підкреслило, що Китай не прагне до військової розбудови або нагнітання ракетної зброї, і це зобов’язання КНР «не змінюється у зв’язку з будівництвом закордонного логістичного центру».

Англомовна китайська газета Global Times визнає, що база в Джибуті – «безумовно, перша закордонна база народно-визвольної армія Китаю, де будуть розміщені війська».

Як відзначили китайські ЗМІ, кораблі з військовими особами вже вийшли з порту Чжаньцзян у південній провінції Гуандун, командувач ВМС НВАК Сен Цзиньлун «віддав наказ про будівництво бази в Джибуті».

В повідомленнях не вказано, коли база буде повністю введена в експлуатацію. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+