Слухати

«Пишіть Сенцову листи»: як у Києві відзначають День народження політв’язня / Новини на Громадському радіо

«Пишіть Сенцову листи»: як у Києві відзначають День народження політв'язня

13 липня 2017 - 12:31
Сьогодні, 13 липня, День народження в українського режисера Олега Сенцова, якого Росія незаконно утримує за ґратами

У честь Дня народження Олега Сенцова проходять акції по усій країні. Про це повідомив в ефірі Громадського радіо правозахисник Максим Буткевич.

На думку Максима Буткевича, тема українських заручників в Росії відсувається на задній план. Про це, за його словами, пишуть дедалі менше. 

«Листи і листівки до політв’язнів ідуть довго. До Олега, зокрема, багато не доходить. Вони просто зникають у процесі. І зникають не на українському боці, як ми розуміємо. І навіть ті, які доходять, то забирає дуже багато часу, щоб отримати відповідь», — зазначив Максим Буткевич.

За словами правозахисника, проблема у листуванні залишається нагальною. На його думку, Олег Сенцов уже призвичаїв себе до думки, що ув’язнення надовго.

«У нього 20 років строгого режиму, і він якось готується внутрішньо, що, можливо, це і буде 20 років», — розповів Буткевич. 

Як зазначив правозахисник, потрібно продовжувати писати Сенцову, розповідати про побутові речі, творчі та інтелектуальні. Проте, за його словами, краще писати російською та оминати політичні теми, щоб лист пройшов тюремну цензуру. 

«Пишіть Олегу Сенцову. Навіть якщо ви зараз відправите йому привітання з Днем народження, то краще отримати пізніше, аніж не отримати взагалі»,  — переконаний Максим Буткевич.

Сьогодні, 13 липня, о 13:00 на оглядовому майданчику у Маріїнському парку відбудеться акція у честь Дня народження політв’язня Олега Сенцова. Активісти зберуться біля пустуючого режисерського крісла, щоб зачитати привітання, пригостити усіх іменниним тортом та підписати листівки. 

Також о 19:00 у Кримському домі відбудеться показ фільму «Процес» про історію утримання Олега Сенцова. 

Як відомо, у серпні 2015 року український кінорежисер Олег Сенцов був засуджений військовим судом в Ростові-на-Дону до 20 років колонії строгого режиму за звинуваченням у створенні на території Криму терористичного співтовариства.

Кінематографіст не визнав свою провину.

Активіст Олександр Кольченко, що проходив обвинуваченим у тій самій справі, отримав 10 років колонії строгого режиму.

У жовтні Росія відмовила Україні у видачі політв’язня Олега Сенцова, аргументуючи тим, що Олег Сенцов отримав російське громадянство.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+