Слухати

Родичі українських політв’язнів вимагають створити платформу для обміну ув'язненими

13 липня 2017 - 15:02
Відповідне звернення із вимогами рідні в’язнів Кремля передали європейським високопосадовцям

У зверненні рідні політв’язнів та військовополонених найперше вимагають започаткувати міжнародний формат переговорів щодо деокупації Криму, за участі Європейського Союзу.

«Переговори мають бути засновані на нормах міжнародного гуманітарного права, міжнародних стандартах прав людини та принципах міжнародного права. Пріоритетним та першочерговим завданням таких переговорів має стати звільнення всіх українських заручників зі списку LetMyPeopleGo, яких влада Російської Федерації незаконно утримує у в’язницях Криму та Росії», — йдеться у зверненні до європейських високопосадовців, яке Громадське радіо отримало від об’єднання родичів політв’язнів Кремля.

В коментарі Громадському радіо  радіо брат політв’язня Євгена Панова Ігор Котелянський пояснив, що тут, перш за все, йдеться про переговори по наслідкам Криму і окупованих територій.

«Вимога про створення такої платформи вже звучала від родичів і правозахисників у Європарламенті і Раді Європи. Вони знайомі із нею і підтримують кулуарно. Але вона не звучала офіційно в листах», — зазначив Котелянський.

За його словами, рідні акцентують на тому, що потрібно створювати платформу для обговорення обмінів людей, як політв’язнів, так і військовополонених. Адже, за словами Котелянського, деокупацію прогнозують за 25-30 років, а ефективні перемовини потрібні зараз.

«Ми передали листа через організаторів саміту. Поки що реакції не було, але ми плануємо наступного тижня зустрітися із послом ЄС, де запитаємо про реакцію», — повідомив Ігор Котелянський.

Також у зверненні до європейських високопосадовців рідні просять про призначення спеціального представника Європейського Союзу з питань окупованого Криму та непідконтрольної українському уряду частини Донецької та Луганської областей.

За їхніми словами, предстаник ЄС повинен постійно контролювати ситуацією із порушенням прав людини на українських територіях, які знаходяться під контролем Російської Федерації.

Також родичі пропонують «запровадити додаткові секторальні санкції проти Російської Федерації за масові  порушення прав людини в окупованому Криму».

Як відомо, зранку 13 липня  родичі політв’язнів та військовополонених влаштували акцію на саміті Україна-ЄС. Люди тримали плакати із зображенням очей політв’язнів, щоб привернути увагу європейських та українських високопосадовців.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+