Слухати

Заступник міністра охорони здоров’я назвав один з ризиків медреформи

13 липня 2017 - 10:03
Комітет Верховної ради з охорони здоров'я ухвалив Законопроект №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів»
Заступник міністра охорони здоров’я назвав один з ризиків медреформи / Новини на Громадському радіо

Заступник голови міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк на сторінці в Фейсбук назвав засідання «неймовірним за драматургією та напруженим».  

В програмі Ранкова Хвиля на Громадському радіо він пояснив, що у комітету було не так багато часу, щоб опрацювати всі правки від народних депутатів. Правок було близько 800.

«Перше засідання у вівторок було невдалим. Ми пройшли лише 50 правок з 800. На другий день було прийнято більш радикальне рішення — було проголосовано на комітеті, що будемо іти частинами, тематично погоджувати статтю в бажаному вигляді. Якщо всі згодні, то правки, пов’язані з цією статтею, приймалися автоматично…Вчора комітет працював максимально конструктивно, а ідеологічні питання, яких було 4-5, були відпрацьовані на робочій групі протягом попередніх двох тижнів», — сказав Павло Ковтонюк.

«Ми зберегли поняття державного гарантованого пакету. тобто, немає відкритих гарантій, що все тепер безкоштовно. У нас є пакет послуг, який в межах бюджету можуть гарантуватися державою. Ми зберегли договори, ми зберегли єдиного національного замовника — Національну службу здоров’я. Дещо стало компромісом», — додав він.

Павло Ковтонюк нагадав, що раніше медичні послуги поділялись на ті, що безкоштовно надавались державою (зокрема, екстрена медична допомога), ті що могли фінансуватися як державою, так і пацієнтом (наприклад, лікування на стаціонарі, діагностування, ті випадки, коли здебільшого загрози життю людини немає), і були послуги, які оплачувались виключно самим пацієнтом.

Тепер же, каже Ковтонюк, послуги або стовідсотково сплачуються державою, або - пацієнтом.

«Це створює деякі ризики на майбутнє, тому що в разі, якщо в нам не буде багато грошей на медицину, є дійсно ризик, що ми не зможемо виконати це зобов’язання з боку держави», — пояснив заступник міністра охорони здоров’я.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+