Слухати

Британця, який воював на стороні бойовиків на Донбасі, засудили на 5 років / Новини на Громадському радіо

Британця, який воював на стороні бойовиків на Донбасі, засудили на 5 років

14 липня 2017 - 19:04
Суд у Британії визнав Бенджаміна Стімсона винним в терористичній діяльності у зв'язку з його участю у подіях на сході Україні

Як повідомляє BBC, громадянин Великобританії Бенджамін Стімсон був засуджений на 5 років і чотири місяці за участь у терористичній діяльності на території України.

Під час судового процесу сторона обвинувачення говорила про те, що Стімсон мав намір «за сприяння інших осіб здійснити акти тероризму шляхом вступу в ряди ополчення, що протистоїть владі України».

Бенджамін Стімсон визнав себе винним у злочині, передбаченому законами Великобританії про тероризм.

Суддя не знайшов доказів того, що Стімсон безпосередньо брав участь у збройному конфлікті. Він постановив, що Бенджамін Стімсон «не має екстремістських поглядів і наразі не представляє небезпеки для населення Британії».

Крім того, суддя зазначив, що засуджує Стімсона до восьми років ув’язнення, але віднімає третину цього терміну за визнання ним своєї провини. 

«Ми вражені вироком. Він занадто суворий», — заявив батько засудженого Мартін Стімсон.

«Мені шкода, що мій син туди поїхав. Ми про це не знали. Ми думали, він працює на фермі», — додав він.

Нагадаємо, громадянин Великої Британії, 41-річний Бенджамін Стімсон у 2015 році провів чотири місяці на Донбасі, воюючи на стороні бойовиків

Перебуваючи на Донбасі, у жовтні того ж року він дав інтерв’ю BBC, в якому заявив, що Росія стала жертвою західної імперіалістичної агресії. «Я приїхав сюди як людина робітничого класу без роботи», — цитувало Стімсона видання The Times.

Відомо, що спочатку він прилетів до Москви, а в Україну потрапив через Ростов. Коли Стімсон повернувся в Манчестер, його заарештували за звинуваченням у злочині терористичної спрямованості. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+