Слухати

За півроку ІМІ зафіксував 122 випадки порушення свободи слова: підсумки моніторингу-2017  / Новини на Громадському радіо

За півроку ІМІ зафіксував 122 випадки порушення свободи слова: підсумки моніторингу-2017

14 липня 2017 - 16:23
Сьогодні, 14 липня, Інститут масової інформації оприлюднив результати моніторингу «Барометр свободи слова»

За перше півріччя 2017 року експерти Інституту масової інформації зафіксували загалом в Україні 122 випадки порушень свободи слова, порівняно до 129 випадків за аналогічний період 2016 року. 

«Якщо рахувати разом з окупованими територіями Донбасу і Кримом, кількість порушень з початку року становить 132 (за аналогічний період 2016 року – 154», — повідомляють експерти.

Топ-3

  1. Найбільшу кількість порушень за шість місяців 2017 року було зафіксовано у категорії «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» – 42 випадки. За той же період 2016 року – 46 випадків.
  2. На другому місці за кількістю порушень – «обмеження доступу до публічної інформації». З початку року було зафіксовано 17 випадків порушень, пов’язаних з доступом до інформації, – а за той же період 2016 року було зафіксовано 9 таких випадків.
  3. До трійки лідерів за кількістю порушень також увійшли погрози журналістам (14 випадків), проте кількість погроз суттєво зменшилась порівняно з аналогічним періодом минулого року (24 випадки).

Негативні та позитивні тенденції

Згідно з результатами моніторингу, цього року помітне зменшення фізичної агресії щодо журналістів. З початку року було зафіксовано 9 нападів. Протягом аналогічного періоду минулого року було зафіксовано 23 напади.

Негативною тенденцією першого півріччя 2017 року є збільшення кількості випадків пошкодження майна журналістів: з початку року сталося 9 таких випадків, у порівнянні з 2016 роком, коли був зафіксований тільки один такий випадок.

Територіальний розподіл

У першому півріччі 2017 року випадки порушень свободи слова сталися у 20 областях України. Найбільша кількість таких порушень зафіксована у Києві та Київській області – 30 випадків, на Полтавщині – 12 випадків, на Одещині та Миколаївщині — по 9 випадків відповідно.

Цього року Полтавщина вперше увійшла до переліку областей-антилідерів за кількістю порушень свободи слова. Тільки за другу половину травня на Полтавщині було зафіксовано 6 випадків порушень прав журналістів.

Непідконтрольні території та Крим

В окупованому Росією Криму ІМІ зафіксував 8 випадків порушень прав журналістів. На непідконтрольних Україні частинах Луганської та Донецької областей експерти зафіксували 2 випадки порушень прав журналістів.

Як повідомляють співробітники ІМІ, утискають свободу слова на півострові переважно правоохоронні органи окупаційної влади – співробітники ФСБ Росії, Центру «Е» та інші.

Також вперше з початку року зафіксовано один випадок викрадення українського блогера Станіслава Васіна (Асєєва) в непідконтрольному Донецьку.

Порушники

Згідно з результатами дослідження, основними агресорами і порушниками прав журналістів стали: приватні особи – 67 випадків, місцева влада – 18 випадків, правоохоронці з силовиками – 9 випадків, судова влада – 5 випадків.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+