Слухати

Під час першої миротворчої місії України за рік загинуло 7 людей — учасник місії

15 липня 2017 - 11:52
15 липня в Україні відзначають День українського миротворця. Цьогоріч 25 річниця

Перша миротворча місія України розпочалася 15 липня 1992 року у  колишній Югославії. Тоді близько сорока українських миротворців приземлились у місті Сараєво із двома літаками ІЛ-76.

Про це повідомив в ефірі Громадського радіо учасник першої української миротворчої місії Михайло Савченко

За його словами, за рік перебування місії загинуло 7 чоловік і близько 30 було поранено.

«За рік мого перебування там велись активні бойові дії. Ніхто не йшов на поступки», — пригадує миротворець.

За словами Михайла, миротворці не беруть участь у бойових діях.

«Як правило, це забезпечення пропускного режиму, забезпечення проводки гуманітарних конвоїв, охорона ремонтних бригад. Такі речі ми супроводжували. Бойові дії йшли. Не можна сказати, що спеціально хтось по нас стріляв, але коли ти знаходишся постійно серед бойових дій, бували і випадковості, і провокації. Люди по-різному гинули, виконуючи свій обов’язок», — розповів Михайло Савченко.

Як відомо, 21 травня 2013 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про встановлення Дня українських миротворців». Постановою визначено 15 липня Днем українських миротворців з подальшим відзначенням його на державному рівні. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+