Слухати

Трюк, щоб виграти час і грабувати далі, — Соболєв про антикорупційну палату

15 липня 2017 - 11:13
За словами народного депутата, артикорупційна палата при Верховному суді — остання інстанція, куди звертаються, кли всі справи програні
Трюк, щоб виграти час і грабувати далі, — Соболєв про антикорупційну палату / Новини на Громадському радіо

Народний депутат, голова з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв в програмі Ранкова Хвиля на Громадському радіо пояснив, чому він не є прихильником ідеї створення антикорупційної палати, та які бачить в цьому недоліки.

«Ми хочемо створити суд першої інстанції для арешту, прослуховування і вироків. Натомість, ті, кому це загрожує, не можуть заперечувати ідею, що нам потрібне правосуддя, але вони  придумали дуже просту хитрість. Кажуть: давайте, зробимо палату при Верховному суді, антикорупційну. Звучить добре, але це — остання інстанція. Це коли всі справи програні можна піти касаційне провадження і сказати, що всі суди обманули, не дали правосуддя. Це означає, що після трьох-чотирьох років провалів, гальмування, саботажу можна піти в останню інстанцію і сказати: все нечесно, починаємо все спочатку», — пояснив Єгор Соболєв.

На думку нардепа, це такий «трюк, щоб виграти час і грабувати далі, залишаючись безкарним».

Нагадаємо, 13 липня у Києві на прес-конференції за результатами саміту Україна-ЄС Юнкер заявив, що Євросоюз погодився на створення в Україні антикорупційної палати в рамках існуючої судової системи замість створення окремого Антикорупційного суду.

Разом з тим керівник відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні Юргіс Вільчинскас в коментарі УНІАН висловив позицію Євросоюзу щодо роз’яснення позиції Юнкера щодо необов’язковості створення окремого антикорупційного суду в Україні.

«Президент Юнкер був чітким: боротьба з корупцією має вирішальне значення і потребує подальшого прискорення та інтенсифікації. Важливо те, щоб був створений незалежний, ефективний судовий орган з необхідними повноваженнями та ресурсами для боротьби з корупцією», — заявив речник ЄС.

«Як цей судовий орган називатиметься та яким чином буде створений, це питання другорядне. Важливим є те, щоби цей орган був незалежним, дієвим, з належними ресурсами та повноваженнями», — додав він.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+